Üniversite Öğrencilerine İşKur’dan Çalışma İmkanı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Başvuruları Başladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencileri için bu yazın çalışmalarına imkan sağlayacak olan İşKur ile yürüteceği Sosyal Çalışma Programı için kayıt süresinin başladığını söyledi. Gerekli şartları sağlayan sevgili üniversiteli gençler 25 Haziran – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında internet üzerinden kayıt yapabilecekler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün yaptığı açıklamaya göre , üniversiteli gençlerin kısa sürede çalışma hayatı ile tanışmalarını sağlamak aynı zamanda çalışma disipliğini kazandırmak adına SÇP ( Sosyal Çalışma Programları ) düzenlediklerini bildirdi. Başvuru sürecinin bugün itibarıyla ( 25 Haziran ) başladığı ve başvuru süreci 4 gün sürecek.

Sosyal Çalışma Programlarına Kimler Başvuramaz ?

sosyal çalışma programı başvuru nasıl yapılır
  • Açıköğretim öğrencileri
  • Yüksek lisans öğrencileri
  • Doktora öğrencileri

Bu programdan yararlanamıyorlar.

Bunların dışında kalan ve akademik ortalaması 2 ve üzerinde olan diğer üniversiteli öğrenciler bu programa başvurabilirler.

Başvurular İşKur Üzerinden

Gerekli şartları sağlayan ve programdan yararlanmak isteyen üniversiteli gençler, başvurularını İŞKUR ‘un internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

Sosyal Çalışma Programı Ne Kadar Sürecek ?

Temmuz – Ağustos – Eylül olmak üzere SÇP, 3 ay boyunca devam edecek. Öğrenciler bir taraftan çalışma hayatını öğrenmeleri, bir taraftan da kendilerine zaman ayırabilmeleri açısından programın haftada 3 gün uygulanacağı bildirildi.

Ücret

Bu programda yararlandıkları her gün için 67,36 TL ödenecek. Ayrıca bu programdan yararlananlar çalıştıkları süre kadar, emekliliklerine etki edecek sigortaları da karşılanacak.

Çalışma Alanları

  • Kütüphanelerin bakımı ve düzeni
  • Kültürel mirasın restorasyonu , korunması ve tanıtılması
  • Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerin desteklenmesi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sosyal çalışma programı başvuru nasıl yapılır Üniversite Öğrencilerine İşKur’dan Çalışma İmkanı için yorumda bulun

    Üniversite Öğrencilerine İşKur’dan Çalışma İmkanı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üniversite Öğrencilerine İşKur’dan Çalışma İmkanı için ilk yorumu yapabilirsin.