Emeklilerin Bayram İkramiyesi Miktarı ve Tarihi Belli Oldu

Emekli maaşlarında son dakika !

Emeklilerin yüzünü güldürecek güzel bir haber ile ekonomi bölümümüzün ilk haberini an itibarıyla sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Kısa bir süre önce Başbakan Binali Yıldırım’ın müjde verdiği , hemen ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun emeklilere verilecek bayram ikramiyesi ile ilgi açıklamada bulundu.

Bu Ramazan Bayramında ve önümüzdeki Kurban Bayramında emeklilerimizin birazda olsa ekonomi açıdan yüzünü güldürecek olan emekli bayram ikramiyesi verilecek.

Bu haberin açıklanmasının ardından emekli ve yakınların aklında acaba ne kadar ikramiye alacağınız ? Bu ikramiyeleri ne zaman alabileceğiz , diye akıllarda soru işareti oluşmaya başladı.

Bizde sevgili emeklilerimizin dört gözle bekledikleri, akıllardaki sorulara cevap vermek adına , konuyu araştırıp, sıcağı sıcağına detayları sizlerle paylaşmak istedik.

Emekliler Haziran ‘da İkramiyelerini Alacaklar

Yakın bir zamanda bir televizyon programına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal emekli ikramiyesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Emekliler kısmet olursa Ramazan Bayramı ikramiyelerini büyük bir ihtimal Haziran ayının başlarında almaya başlayacağını söyledi . Emekliler ne kadar ikramiye alacaklar sorusunda ise 1.000 liralık bayram ikramiyesi alacaklarını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Açıklamaları

Bu konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu ; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere bin lira ikramiye ödeyeceklerini belirti. İkramiye alacaklarla ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu.

Sarıeroğlu ; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında ödenecek olan ikramiyelerin dosya bazlı olacağını emeklinin kendisine bin lira ödeneceğini açıkladı.

Ölüm aylığı alan hak sahipleri ise aylık hisseleri oranında ödeme yapılacak.

İş kazası ve meslek hastalığından dolayı gelir alanlar ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacaktır.

Bayram İkramiyesi Alacaklar

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan SSK

⇒ Bağ – Kur

⇒ Emekli Sandığı Emeklileri

⇒ Şehit yakını ve gaziler

⇒ Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er – erbaşlar

⇒ Geçici köy koruyucuları

⇒ Şeref aylığı sahipleri

⇒ Şampiyon sporcular

Kore – Kıbrıs – İstiklal Savaşı gazileri

⇒ Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?