Can Yaman Kimdir ?

Genç kızların yeni jönü Can Yaman çok farklı bir karakter ile sevenler ile buluşuyor. Star tv de yayınlanmaya başlayan Erkenci Kuş dizi ile bir kez daha ekran aracılığıyla buluşan Can Yaman, bu sefer biraz macerası, biraz gezginci, doğa aşığı ve fotoğrafçı yönünü Can Divit karakteri ile yansıtıyor. Maceracı yönünün yanı sıra romantik yanında es geçmemek gerek.

Ekranların sevilen yüzü olan günümüzün popüler jönlerinden olan Can Yaman’ı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz ?

Can Yaman

8 Kasım 1989 tarihinde gözünü  İstanbul da açan Can, aslen Yugoslavya kökenlidir. Ailenin tek çocuğudur. Eğitim sürecine baktığımızda ilk ve ortaokullu Bilfen Koleji, ardından İtalyan Lisesinde, lise eğitimini tamamlayan yakışıklı oyuncu üniversite eğitimi Yeditepe Üniversitesi ‘nde Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra yakın arkadaşıyla birlikte hukuk bürosu açmıştır.

can yaman kaç yaşında

Can Yaman bir röportaj çocukluğunda yapmadığı hemen hemen hiç bir sporun kalmadığını dile getirdi. Yaptığı sporlar arasında crossfit ve boks yer alıyor. Röportajının devamında sakatlanmamak için fazla tehlikeli sporlar yapmak yerine daha az risk taşıyan antremanları tercih ettiğini belirtti.

Hazır söz spordan açılmışken, bu noktada küçük bir dipnot paylaşalım. Can Yaman eski futbolculardan biri olan aynı zamanda bir zamanlar teknik direktörlük yapan Fuat Yaman‘nın yiğenidir.

erkenci kuş can kimdir

On parmağında on marifet olan yakışıklı artist sporun dışında iyi bir basketçi olmasının yanı sıra futbolla da yakından ilgilenmekte ve koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Bunların yanı sıra masa tenisinde rafting ve badminton da iddialı. Sporun yanı sıra müzik aletleriyle de arası oldukça iyi . Gitar – Bateri -Piyano

Can Yaman’ın Rol Aldığı Diziler

Düzgün fiziği ve karizmatik bakışlarıyla kendisini bir anda kamera önüne gülümserken gören Can yaman ilk olarak 2014 yılında Gönül İşlerinde Bedir rolü ile ekranlara merhaba dedi.

2015 yılında romantik komedi ve aşk türünde yer alan İnadına Aşk dizisinde Yalın Aras karakteri başrollerde kendin göstermeye başladı.

can yaman kimdir, erkenci kuş can divit karakteri

İnadına Aşk ile yıldızı parlamaya başlayan başarılı oyuncu 2016 yılında Tarık Çam karakteri ile Hangimiz Sevmedik dizisinde rol aldı.

Geçen yıl yani 2017 de bir yaz dizisinde milyonlarca kişinin kalbine taht kurmaya başlayan Dolunay dizisinde Ferit Aslan karakteri ile başarı grafiğini yukarılara taşımaya başladı.

can yaman nereli

Takvimler 2018 yazını göstermeye başladığı bugünler bambaşka bir imajla ve yeni karakteri Can Divit ile Erkenci Kuş ‘ta sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

Şimdilik Can Yaman hakkında sizlerle paylaşacaklarımız bu kadar. 🙂

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?