Yılbaşı Öncesi Noel Pazarları Turu

Dünyanın birçok şehrinde Aralık ayının ilk 3 haftasında Noel Pazarları kurulmaktadır. Kurulan bu pazarlarda o yöre ait yiyecekler, içecekler ve birbirinden farklı hediyelik eşyaların sunulduğu küçük ahşap kulübelerle dolu pazar alanlarında buz pateni yapılmakta ve yılbaşı konserleri dinlenmektedir.

Şimdi dilerseniz gelin birlikte, Avrupa’nın bazı şehirlerinde kurulan Noel Pazarlarına bir tur atalım.

Fransa – Disneyland Paris

christmas turları 2019

İlk durağımız aşklar kenti olarak da anılan Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Paris. Öncelikle şu küçük hatırlatmayı yapalım. Disneyland’ da Noel pazarları kurulmamakta ama Noel coşkusu ve heyecanı burada dolu dolu yaşanmakta. Bu zamanda buralarda Disney karakterlerini özel yılbaşı kostümleri içinde görebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık alan parklarda gezebilir, dilerseniz yılbaşı ağacı için Disney karakterlerinden yapılmış olan süslemelerinden alabilirsiniz. Gecenin son vaktinde Disney şatosunun önünde düzenlenen kar temalı havai fişek gösterisini de kaçırmamanızı öneririz.

Almanya

yılbaşında yurtdışı

İkinci durağımız Almanya. Almanya’nın birçok şehrinde Noel Pazarlarına rastlayabilirsiniz. Ülkenin en eski ve aynı zamanda en popüler Noel Pazarı nerede kuruluyor, diye soracak olursanız , sizlere adres olarak Nuremberg ‘i gösterebiliriz. En büyük Noel Pazarı Stuttgart’a kurulurken, en otantik olanı ise Noel’i 360 gün yaşatan Rotenburg ‘ da kurulmaktadır. Eğer yolunuz Berlin’e düşer ise aynı anda 3 farklı Noel Pazarına rastlayabilirsiniz.

Danimarka – Kopenhag

avrupa'nın en göz alıcı noel pazarları

Son durağımız Danimarka’nın başkenti Kopenhag. Bu zamanda Kopenhag’ın oldukça soğuk olduğunu düşünebilirsiniz. Haklısınız, ama şunu da belirtmeden geçmek istemeyiz. Kopenhag ne kadar soğuk olursa olsun, insanları da bir o kadar, sıcakkanlı ve bir o kadar keyiflidir. Burada pazar nerede kuruluyor, diye baktığımızda rotamız bizlere Tivoli Bahçesini göstermektedir. Tivoli, aktif çalışan bir lunapark olduğu için buranın bambaşka bir atmosferi olduğunu söyleyebiliriz. Yılbaşını burada geçirmeyi düşünenler için yılbaşı gecesine özel birçok farklı eğlenceye katılabileceğinizin sinyalini şimdiden vermiş olalım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?