İşte Beşinci Jenerasyon Toyota Supra

Beşinci Jenerasyon Toyota Supra

Araba tutkunları gözlerini Toyota‘nın 2019 son model Supra ya çevirdi. Toyota ‘nın spor modeli Supra , 2019 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı ‘nda gerçekleşen dünya prömiyeri ile tanıtıldı. Görenleri kendine hayran bırakan sport araba BMW ‘ nin roadster modeli Z4‘ün temeli üzerinde yükselen 5. jenerasyon Supra , Toyota ‘nın yarış takımı Gazoo Racing tarafından yapılan ilk global ” GR ” modeli olma özelliği taşıyor. Bu yılın ikinci yarısında Avrupa yollarında olması beklenen bu otomobil 3 litrelik benzinli motoru , 340 beygir güç ve 500 Nm tork kullanıcısına değeri sunuyor.

yeni toyota supra

Motor Gücünü Arka Tekerleklerine Aktarıyor

Arabalara büyük ilgisi olanlar hatırlayacaklardır, Japon markanın önceki Supra modellerinde ve ilk 2000GT spor otomobilin mirasına uygun biçimde önden motorlu, arkadan itişli biçime sahip olacak şekilde dizayn edilen GR Supra , otomobilin arka kısmında yer alan kanat ve entegre spoylerin yol tutuşa kalktığı sağladığı belirtildi.

toyota supra özellikleri

Daha önceki GT düzenine göre dizayn edilen otomobilin kabin bölümünde ise , tek koltuklu yarış otomobillerine benzer oturma alanının dizayn edildiğini görmekteyiz.

340 Beygir Güç Üretiyor

toyoto

GR Supra’nın genel özelliklerine baktığımızda ; 3.0 Litrelik bir benzinli bir üniteye sahip olduğunu , 340 beygir güç 500 Nm tork değeri sunan motorun olduğunu, 8 ileri otomatik şanzıman gücü ile tekerleklerini ittiğini görmekteyiz. Ayrıca Detroit ‘teki lansmanda otomobilin 0’dan 100 km/s hıza 4.3 saniye çıktığı açıklandı.

İlk Etapta 900 Adet Satışa Sunulacak

toyota modelleri 2019 supra

Yapılan açıklamaya göre Toyota GR Supra Avrupa’ya ilk etapta sınırlı sayıda gelecek. Bu yılın içinde Avrupa kıtasında 900 tane Supra’nın satışa sunulacağı belirtildi. Avusturya‘nın Graz kentinde üretimi yapılacak olan modelin, GR Supra A90 Edition versiyonunda da yıl içinde 90 tane satışa sunulacağı belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?