Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor 2019

Üç Ayların Başlangıcı

İslam dünyası için rahmet ve mağfiret iklimi olarak bilinen üç aylar ( Recep – Şaban – Ramazan ) 7 Mart Perşembe Günü Regâib Kandilinin ardından 8 Mart Cuma Günü başlıyor. Üç aylar 8 Mart Cuma günü Recep Ayı ile başlayıp, Şaban Ayı ve ardından Ramazan Ayının son günü olan 4 Haziran’da üç aylar bitmiş oluyor.

Üç Aylarda Nasıl İbadet Etmeliyiz ?

Üç aylar içinde Recep, Şaban ve Ramazan ayını barındırmakla birlikte Regâib kandili ile başlar. Miraç Kandili ve Berat Kandili ile devam eder. Ramazan Ayının içinde yer alan bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ile zirveye ulaşır. Peki, ”bu mübarek günlerde ve gecelerde nasıl ibadet edebiliriz ?” diye soracak olursanız, hemen bu soru ile ilgili birkaç öneride bulunalım.

Hz. Muhammed’i Mustafa üç aylara ulaştığı zaman şöyle dua edermiş. ” Allah’ım ! Recep ve Şaban Aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan Ayına ulaştır. ”

Bu dua ile mübarek aylara başlangıç yapabilirsiniz. Bol bol Hz. Muhammed ( SAV ) salat getirebilirsiniz. Hatim başlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Ramazan ayında oruç tutmak farzdır. Dilerseniz, sağlığınızda elverişli ise Recep ve Şaban aylarında da istediğiniz zamanlarda oruç tutabilirsiniz. Eğer geçtiğimiz Ramazanda tutamadığınız oruçlar var ise bu aylarda tutabilirsiniz.

Üç Aylar İle İlgili Resimli Mesajlar

üç aylar mesajı

üç aylar resimli mesaj

2019 üç aylar takvimi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?