Garanti Bankasının Yeni Adı

Garanti BBVA

Garanti Bankası bugünden itibaren isim ve İnternet sitesini değiştirdi.

Şuan itibarıyla Garanti Bankası Garanti BBVA ” kullanmaya başladı. İsmiyle birlikte İnternet sitesi adresinde de değişikliğe gitti. Yeni İnternet sitesinin adı ” https://www.garantibbva.com.tr

Bu sabah itibarıyla birçok Garanti Bankası müşterileri, İnternet sitesi üzerinden işlem yapmak istediklerinde büyük bir uyarı ile karşılaştılar.

garanti bankası phishing uyarısı

Eski banka adresi, yeni banka adresine yönlendirme yaparken, Google İnternet tarayıcılarından olan Chrome , isim değişikliğini ve alan adı yönlendirmesini ” phishing ” yani ” oltalama ” saldırıcı olarak algılayıp, kullanıcılara ” sitenin tehlikeli olabileceği ” konusunda uyarıda bulundu. Tarayıcının yanı sırada aynı zamanda İnternet güvenliği yazılımları da bu değişikliği tehdit unsuru olarak algıladığından dolayı, kullanıcılar bir süreliğine Garanti Bankasının İnternet sitesini maalesef kullanamadılar.

garanti bankası güvenlik

Tarayıcının yanı sırada aynı zamanda İnternet güvenliği yazılımları da bu değişikliği tehdit unsuru olarak algıladığından dolayı, kullanıcılar bir süreliğine Garanti Bankasının İnternet sitesini maalesef kullanamadılar.

Ad Değişikliği Belli Şubelerde Başlayacak

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre şuan için yeni isim belirli sayıda şubelerde yapılacak. İlerleyen zaman diliminde diğer şubelerde yeni isim kullanılmaya başlanacak.

Sosyal Medyada Garanti BBVA Kullanılacak

Garanti Bankası sosyal medya hesaplarında şuan için twitter hariç , diğer sosyal medya hesaplarında ismini Garanti BBVA olarak değiştiğini belirti. Şuan için twitter da hala @garantiyesor ismi geçerli.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?