Regâib Kandiliniz Mübarek Olsun

Hayırlı Kandiller

İslam âleminin Regâib Kandilinin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz eder, Yaşam Trend ekibi olarak hayırlı kandiller dileriz.

Sevgili dostlarımız biliyorsunuz, 25 Şubat Salı günü rahmet, bereket ve mağfiret olarak bilinen Üç aylara girmiş bulunmaktayız. Manevi iklim olarak bilinen üç ayların ilk kandili olan Regâib Kandili ise perşembeyi cumaya bağlayan ( 27 Şubat Perşembe ) idrak ediyoruz.

Sevgili Peygamberimiz ( SAV ) üç ayların ilki olan Recep ayına girdiğinde şöyle bir dua etmiştir. ” Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bizlere mübarek kıl ve bizi Ramazana kavuştur. ”

İslam âlemi olarak her yıl içtenlikle yapmış olduğumuz dualar, samimi tövbeler ve ibadetlere ihya ederek iç huzuru bulduğumuz Regaib Gecesi bizlere tüm rağbetimizi Rabbimize yönetmemiz bugüne ve geleceğe dair , duygu, düşünce, tutku ve isteklerimizi iman bilinci ile gözden geçirmemiz gerektiğini hatırlatan gecelerden biridir.

Bu gecenin vesilesi ile yüce yaratanın sonsuz af ve mağfiretine sığınarak hata ve günahlarımızdan da arınmaya bütün yönü ile hayatımızı gözden geçirip manevi diriliş ve ahlaki yükselişi yaşamaya , kardeşlik duygularını güçlendirip kalplerimizi ve dualarımızı buluşturmaya gayret içinde olalım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?