Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor 2021

Üç Ayların Başlangıcı

İslam dünyası için rahmet ve mağfiret iklimi olarak bilinen üç aylar ( Recep – Şaban – Ramazan ) 13 Şubat Cumartesi günü Recep ayına giriyoruz.

Takvimler 18 Şubat Perşembe’yi gösterdiğinde REGAİB KANDİLİ idrak edeceğiz.

Recep Ayı içerisinde yer alan diğer bir kandil ise MİRAÇ KANDİLİ’ dir . 10 Mart Çarşamba.

Takvimler 14 Mart Pazar’ı gösterdiğinde ise üç ayların ikinci ayı olan Şaban Ayına gireceğiz.

Şaban Ayı içerisinde 27 Mart Cumartesi günü BERAT KANDİLİ yer almakta.

11 ayın sultanı Ramazan Ayına ise 13 Nisan Salı günü idrak edeceğiz.

KADİR GECESİ 8 Mayıs Cumartesi.

13 – 14 -15 Mayıs Ramazan Bayramı

Üç Aylarda Nasıl İbadet Etmeliyiz ?

Üç aylar içinde Recep, Şaban ve Ramazan ayını barındırmakla birlikte Regâib kandili ile başlar. Miraç Kandili ve Berat Kandili ile devam eder. Ramazan Ayının içinde yer alan bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ile zirveye ulaşır. Peki, ”bu mübarek günlerde ve gecelerde nasıl ibadet edebiliriz ?” diye soracak olursanız, hemen bu soru ile ilgili birkaç öneride bulunalım.

Hz. Muhammed’i Mustafa üç aylara ulaştığı zaman şöyle dua edermiş. ” Allah’ım ! Recep ve Şaban Aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan Ayına ulaştır. ”

Bu dua ile mübarek aylara başlangıç yapabilirsiniz. Bol bol Hz. Muhammed ( SAV ) salat getirebilirsiniz. Hatim başlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Ramazan ayında oruç tutmak farzdır. Dilerseniz, sağlığınızda elverişli ise Recep ve Şaban aylarında da istediğiniz zamanlarda oruç tutabilirsiniz. Eğer geçtiğimiz Ramazanda tutamadığınız oruçlar var ise bu aylarda tutabilirsiniz.

Üç Aylar İle İlgili Resimli Mesajlar

üç aylar mesajı

üç aylar resimli mesaj

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?