3 Nostaljik Sevgililer Günü Geleneği

Aşkınızı Canlı Tutacak 3 Nostaljik Sevgililer Günü Geleneği

Ve bir kez daha takvimler, sevgililer için 14 Şubat‘ı gösteriyor. Her gününü sonsuz bir aşk tadına geçireceğiniz günler yaşamanız dileğiyle.

Efendim, 14 Şubat Sevgililer Günü‘nde geçmişin romantik izlerini ruhlarınıza yansıtacak olan geleneklerden ilham alarak sevginizi farklı şekillerde ifade etmenize yardımcı olacak 5 tane nostaljik önerimiz olacak.

Şubat ayı havada aşk kokuların olduğu yılın en romantik aylarından biridir. 14 Şubat birçok kişi için sıradan bir gün gibi olsa dahi, birçok kişi içinde oldukça özel, sevgilerini , aşklarına dile getirmenin günü olarak değerlendirirler. Bugün için henüz bir plan yapmadıysanız, plan yapmak için çokta geç kalmış, sayılmazsınız. Birazdan sizlerle paylaşacağımız fikirlerden ilham alarak hemen şuan romantik bir plan yapabilirsiniz.

Aşkınızı Görünür Kılın

bay bayan sevgililer günü hediyesi

Sevgilinize karşı duyduğunuz güçlü aşkı günlük hayatında kullanabileceği eşyalara yansıtabilirsiniz. Mesela şık bir fular olabilir. İkinizin baş harflerini taşıyan zarif bir kol düğmesi tasarımı yaptırabilirsiniz.

Aşkınızı Tatlandıracak Çikolata ve Kurabiyeler

sevgililer günü için kalpli kurabiye

Mutfak ile aranız iyi ise, hemen kolları sıvayıp, soluğu mutfakta alıyoruz. Ne mi yapacağınız ? Günün anlam ve önemine yakışır, birbirinden lezzetli çikolata parçacıkları hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz çikolatayı benmari usulü eritip, sevdiğiniz meyve parçacıklarını önce çikolataya , sonra damak tadınıza göre fındık, fıstık, Hindistan cevizi yada Antep fıstığına batırabilirsiniz. Kalp şekilde kurabiyeler yapıp, içine sevdiğiniz reçeli bırakabilirsiniz.

Çiçeklerin Dili İle Sevginizi Anlatın

sevgililer günü için çiçek önerisi lilyum

Sevgililer Günü deyince akla ilk gelen çiçek aşkın simgesi olan kırmızı güllerdir. Siz gelin, bu özel günde kırmızı gül yerine aşkınızı, sevginizi anlatacak farklı bir çiçek seçin. Mesela , karşılıklı aşkı simgeleyen aynı zamanda sadakati dile getiren menekşeyi tercih edebilirsiniz. Saflığın ve temizliğin simgesi olan beyaz lilyummu düşünebilirsiniz. Çiçek seçimi konusunda çiçekçiler size yardımcı olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?