Dünyanın En Büyük Havalimanı İstanbul

İstanbul'un yeni , dünyanın en büyük havalimanı, İstanbul Havalimanı hizmetinizde.

29 Ekim , Dünyanın En Büyük Havalimanı, İstanbul , İstanbul Havalimanı , Istanbul Airport

29 Ekim’de İstanbul’da tarihi açılış ! 

Öncelikle Yaşam Trend Ekibi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutlar. Bugün açılışı gerçekleşen İstanbul’un yeni , dünyanın ise en büyük havalimanı hayırlı olsun.

Dünyanın En Büyük Havalimanı İstanbul

istanbul yeni havalimanı

Uzun süredir dünya basının gözü kulağı İstanbul’da hizmette girecek olan dünyanın en büyük havalimanındaydı. ”Ne zaman açılacak, adı ne olacak ? ” havalimanı ile ilgili birçok sorular akıllardaydı.

Nihayet beklenen o gün, o saat geldi ve İstanbul yeni havalimanına bugün (29 Ekim 2018 ) kavuştu. Yeni havalimanın adı ise biraz önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Havalimanı ( Istanbul Airport ) olarak açıklandı.

Tamamlandığına dünyanın en büyük İstanbul üçüncü havalimanın ilk etabı törenle uçuşa açıldı. Açılışa dünyanın dört bir yanından 50’nin üzerinde konuklar teşvik ettiler. Tören Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası‘nın konseri ile başladı. Tören dünyanın dört bir yanında canlı yayınla takip edildi.

İstanbul Havalimanın İlk Seferi

istanbul havalimanı ilk uçuş

76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nın ilk uçuşu 31 Ekim 2018 Çarşamba saatler 11.30 ‘u gösterdiğinde Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Ankara uçuşuyla gerçekleşecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?