Ekonomik Yılbaşı Partisini İçin Küçük Öneriler

Yeni yıl için evde küçük bir parti vermeyi düşünüyorsanız, mutlaka bu konumuza göz atmanızı öneririz. Daha az para harcayarak, sevdiklerinizle birlikte evde geçireceğiniz yılbaşı partisi için neler yapabileceğinize gelin birlikte bir göz atalım.

Bütçenizi Fazla Zorlamadan Evde Yılbaşı Partisi

Mekan Kiralamayın

Sakın, yılbaşı için mekan kiralama trendine uyup da , mekan kiralamayın. Ekstradan mekan kirası ödemek yerine evinizi kullanın.

Yılbaşından Sonra Temizlik

Parti için evinizi temizletmek için birisi tutmayın. Unutmayın partiden dolayı eviniz kirleneceği için yine temizlettirmek zorunda kalacaksınız. 2 kere temizlik için para vereceğinize partiden sonra evinizi dip bucak temizleyin. Hatta temizlik içine eve gelen arkadaşlardan birine size yardım etmesi için rica edebilirsiniz.

Davetli Listesini İyi Hazırlayın

Mümkün oldukça davetli sayısını sınırlı tutun. Listeyi oluştururken şu kriterleri göz önünde bulundurmanızı öneririz.

√ Mümkün oldukça küçük çocukları olan arkadaşları çağırmayın. Hem çocuklar rahat etmez, hem gelenler rahatsız olabilir.

√ Davet edeceğiniz kişilere kibar bir üslupla imkanların kısıtlı olduğunu, gelirken yanlarında başka birilerini getirmemelerini söyleyin.

Parti İkramlıkları

Yiyecek, içecek, çerez, atıştırmalıklar ve başka ikramlar için gelen davetlerinden katkıda bulunmasını isteyebilirsiniz. Kimleri tatlı, pasta yapıp getirebilir, kimileri içecek getirebilir, ev sahibi olarak sizde güzel bir yemek hazırlayabilirsiniz. Böylelikle yeme alışverişi için fazla para harcamamız olursunuz.

ekonomik yılbaşı partisi

Parti Süslemesi

Evinizde yılbaşı konseptini oluşturmak adına evdeki süslemeleri değerlendirebilirsiniz. Geçen senelerden kalma doğum günü, yılbaşı partisi için aldığınız süsleri kullanabilirsiniz. Çam ağacını süslemek ve ışıklandırmak için aşırı para harcamanıza da gerek yok.

Kıyafetlerinizi Gözden Geçirin

Yeni bir elbise, yeni bir ayakkabı ve aksesuar almadan önce bir kıyafet dolabınızı gözden geçirin. Gece uygun yapabileceğiniz mutlaka bir şık, zarif ve ışıltı bir kombin oluşturabilirsiniz. Yada arkadaşınızla kıyafet alışverişinde bulunabilirsiniz.

Herkese Hediye Almak Zorunda Değilsiniz

Sevdiklerinize hediye verip, mutlu etmek güzel bir şey. Ama şu da bir gerçek ki, herkese hediye alabilecek kadarda bütçemiz müsait olmaya bilir. Sevdiklerinizi mutlu etmek için elinizdeki malzemeleri değerlendirerek, kendi hediyenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Plastik Bardak Tabaklar 

Mutfakta bulaşık yığını görmek istemiyorsanız, kendi yemek takımlarınızı, bardaklarınız vb. kullanmak yerine uygun fiyatlarda satılan plastik bardak , tabak , çatal vb. ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yatılı Misafir İstemiyorsanız

1 Ocak sabahı eviniz her tarafında uyuyan birilerini görmek istemiyorsanız partiden sonra misafirlerin eve dönüşlerini de organize etmeyi unutmayın.

Öneri Bizden, Uygulaması Sizden… 🙂

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?