Geleceğe Nefes Ol

Bugün Fidan Yarın Nefes , 11 Milyon Ağaç

Geleceğimiz nesillere daha nefes alınabilir alanlar daha yeşil bir ülke bırakmak adına 11 milyon ağacı geleceğe bırakmak için dünya rekoru kırmaya hazırlanıyoruz. 11 Kasım 2019 saat 11 : 11 ‘de 81 ilimizde olmak üzere ” Haydi Türkiye , Fidan Dikmeye ! ” sloganı ile yola çıkarak 11 milyon ağaç üç saatte dikilmiş olacak. Bu duruma göre saniyede 1.018 , dakikada 61 bin ve 1 saatte 3.6 milyon ağaca karşılık gelecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılmış olan Geleceğe Nefes Ol 11 Milyon Fidan Kampanyası kapsamında şuan için bazı illerde fidan sahiplenme oranı belirlenen rakamlara kısa sürede ulaşıldı.

Geleceğe Nefes Kampanyası Nedir ?

Öncelikle son zamanlarda çıkan orman yangınların sonucunda zarara uğramış olan alanların en kısa zamanda yeniden ağaçlandırılması adına başlatılmış olan bu kampanya aynı zamanda ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve gelecek nesillerimize rahat nefes alabilecekleri yeşil oluşturmaktır.

Öğrenci kesiminden , askeri birliğe , kamu kurum ve kuruluşlarından tutunda , esnafından işçisine kadar, kısacası 7 ‘den 77’e kadar toplumun her kesiminden katılacak vatandaşlarımızın büyük katkısıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11:11 de 81 ilimizde olmak üzere aynı anda 3 saatlik zaman diliminde ülkemizin genelinde 11 milyon tane tazecik fidan, ileride ağaç olup, topraklarımızda yeşermek üzere ekilecektir.

Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına Nasıl Katılabilirim ?

İster kendi adınıza, ister sevdiklerinizin adına bir fidan sahiplenmek isterseniz https://gelecegenefes.com/ sitesini ziyaret edip, fidan bağışında bulunabilirsiniz. 1 fidan bağışı 10 TL.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?