Kıyafette Daha Zayıf Görünmenin Tüyoları

Seçtiğimiz kıyafetler bizi kimi zaman zayıf, ince ve alımlı gösterirken, kimi kıyafetler ise tam tersini gösterir. Eğer doğru kıyafet seçimi yaparsanız olduğunuzdan daha zayıf, alım, narin ve ince görülmeniz mümkün. Nasıl mı ? Ayrıntılar için konumuza göz atmanızı öneririz.

Daha Zayıf Görülmenin Tüyoları

Öncelikle kıyafet seçiminde şu altın kuralı unutmuyoruz. Kıyafet seçiminde doğru seçimler yapmak için vücudumuzu iyi tanımalı ve vücut ölçülerimize uygun kıyafetler seçmeliyiz. Kendimize uygun kıyafetler seçtiğimiz taktirde hem olduğumuzdan daha zayıf ve uzun görülmemiz elimizde.

Kıyafet Seçerken Zayıf Görülmek İçin Şunlara Dikkat Etmelisiniz

V Yakalı Kıyafetler Tercih Edin

Omuzlarınızı biraz daha ön plana çıkarmak , fazlalıklarınızı kapatmak aynı zamanda omuzlarınızı daha zarif göstermek için derin V yakalı giysiler tercih etmelisiniz.

Göbek İçin Bol Kesimli Kıyafetler

Göbek bölgeniz göz estetiğinize hitap etmediğini düşünüyorsanız, göbek bölgenizi kamufle etmek için bol kesim kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

zayıf gösteren kıyafetler bayan

Kalça Kısmınız Geniş mi ? O Zaman Tercihiniz Yuvarlak Yaka Olmalı

Üst kısmınız dar, kalça kısmınız geniş ise armut tipi diye tarif ettiğimiz bir vücuda sahipseniz , vücudunuzun oranlı görülmesi için yuvarlak yaka kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Geniş Kalçalar Tercihini Kemerden Yana Kullanabilir

Diyelim ki kalça kısmınız geniş, bel kısmınız da ince ve siz de dikkatleri bel kısmında toplamak istiyorsunuz. Bunun için kemer tercih edebilirsiniz.

Düz Kesimli Eteklerle Kalçalarınızı Gizleyebilirsiniz

Eğer kalçalarınızın çok ön plana çıkmasını istemiyor ve bunu nasıl gizleyebilirim, diye soracak olursanız, bizim size önerimiz düz kesimli etekler olacaktır. Sigara paça pantolonlarda kalçaları gizlemek için alternatifler arasında yer almakta. Aynı zamanda fazla kilolarınızı gizlemek için asimetrik kesim elbise ve etekleri de tercih edebilirsiniz.

İnce ve Zarif Görülmek İçin Koyu Renkli Kıyafetler

Vücut tipiniz ne olursa olsun, kıyafet dolabınızda mutlaka koyu renkli giysilere yer verin. Özellikle siyah bir kıyafetiniz mutlaka olsun. Hem özel günler için kurtarıcı bir kıyafet, hem sizi daha zarif, ince, uzun, alımlı ve zayıf gösterir. Siyahın dışında koyu lacivert ve bordo tonlarını da düşünebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?