Masterchef Türkiye 2019 Final Haftası Heyecanı

Masterchef Final Haftası

Ve MasterChef Türkiye adım adım finalle yaklaşıyor. Masterchef’te Final Heyecanı . Masterchef Türkiye Final Haftası. Masterchef Türkiye 2019 Finalle Kalanlar

Yaklaşık birkaç aydır, büyük bir çoğunluk gibi, bizde Yaşam Trend ekibi olarak Masterchef ile yatıp, Masterchef’le kalıyoruz, desek, yeridir. Bizde Masterchef’te ter döken birbirinden değerli yarışmacılar ile birlikte yeri geldi sevdik, yeri geldi gidenlerin arkasından üzüldük. Çoğu zaman onların hazırlamış olduğunu birbirinden lezzetli menüleri, evimizde yapıp, sevdiklerimizle birlikte tadına baktık. Her yarışmanın bir finali olduğu gibi Masterchef Türkiye yarışmasınında finaline gelmiş durumdayız. Bu hafta finalistin belli olacağı yarışmada finalle kalan yarışmacıları bir hatırlayalım istedik.

MasterChef Türkiye 2019 Finalle Kalan Yarışmacılar

Hatırlayacağınız üzere yarışmada iddialı isimlerden biri olan sevgili Batuhan Bayır geçen hafta elendi. Batuhan’ın elemesi ile birlikte finalle kalan 4 isim : Güzide Mertcan – Cemre Uyanık – Ekin Eylem Ulaş – Alican Sabunsoy oldu. Şimdi finalle kalan yarışmacılarımızın hayatlarından kısa kısa kesitleri sizler ile paylaşalım.

Alican Sabunsoy

masterchef 2019 finale kalanlar alican sabunsoy

5 Ocak 1991 Adana doğumlu olan sevgili Alican , Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanmış. Sevgili Alican’ın mutfak ile tanışması üniversite döneminde tanıştığı şef aracılığıyla başlamıştır. Mutfağın büyülüğü dünyasından oldukça etkilenip, kendini bu alanda başarılı bir şekilde yetiştirmek adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican, bir süre Adana’da şefliğini de üstlendiği Uzak Doğu restaurantından ayrılarak İstanbul’a taşınma kararı aldı.

Cemre Uyanık

masterchef 2019 finale kalanlar cemre uyanık

Yarışmaya İstanbul’dan katılan sevgili Cemre 27 yaşında. Küçük yaştan beri Uzak Doğu mutfağına ilgi duyan Cemre, özel bir üniversitenin aşçılık bölümü mezunudur. Yarışmaya katılma nedeni ; denemeden hiçbir şeyin bilinemeyeceğini , bu nedenle bu yarışmaya katılıp, kendini deneyimlemek olduğunu bu sözleri ile açıkladı.

Ekin Eylem Ulaş

masterchef 2019 finale kalanlar ekin eylem ulaş

Baba tarafından Elazığlı olan sevgili Ekin, 1988 Bursa doğumludur. Boğa burcu olan Ekin, 12 yıldır aşçılık sektöründe hizmet verip, son 1 senedir de Executive Cheflik yapmaktadır. 5 kıta , 28 ülke ve 48 şehir gezmiş.

Güzide Mertcan

masterchef 2019 finale kalanlar güzide mertcan

2 Nisan 1988 İzmir doğumlu olan sevgili Güzide , evli ve 3 çocuk annesidir. Celal Bayar Üniversitesinden mezun olmuştur. Gün geçtikçe yemek yapma tutkusunun artması sonucunda her mutfağı araştırıp, o mutfakların farklı tarifler denemeyi çok seviyor. Bir dönem sosyal medyadan yararlanarak tarif videoları çekerek yayınlamış.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?