Masterchef Yarışmacılarından Emir Elidemir

Emir Elidemir MasterChef

Tv 8 ‘nin fenomen yarışmalarından biri olan Masterchef Türkiye 3. sezonu ile sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. Geçen sezonlarda olduğu gibi bu sezonunda birbirinden iddialı yarışmacılar var. Masterchef Türkiye 2020 oldukça iddialı yarışmacılarından biri Emir Elidemir.

Emir Elidemir Kimdir ?

Sevgili Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994 tarihinde gözlerini dünyaya açtı. Lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimine Özyeğin Üniversitesi’nde Gastronomi bölümünde başladı.

Sevgili Emir lisans eğitimi boyunca Fransa, Amerika ve Hollanda da staj yaptı. Üçer ay olmak üzere ; Lyon şehrinde Les Trois Domes ( 1 michelin ) , Amsterdam şehrinde Moshik ( 2 michelin ) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere 3 farklı yerde staj yaparak kariyerine farklı tecrübeler katmıştır.

emir elidemir yaş

Üniversiteden 2018 yılından mezun olduktan sonra New York’da , Benno Restaurant’ta ( 1 michelin ) 1 yıl boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalıştıktan sonra ülkeye geri döndü. Önce İstanbul’da 2,5 ay Nicole Restaurant da çalıştıktan sonra 1 aya kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlendi. Buradaki görevine Ağustos ayında Masterchef’e katılmak için ayrıldı.

Sevgili Emir Elidemir, Masterchef Türkiye 2020 elemelerinden başarılı bir şekilde geçerek yeni sezonun ana kadrosunda yer alan 16 yarışmacılarından biri oldu. Sevgili Emir’e yarışmada başarılar dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?