Sosyal Medyalar Çöktü ! ( İnstagram , Whatsapp , Facebook )

İnstagram , Whatsapp , Facebook ve Messenger Çöktü !

Dün gecenden beri bir çok sosyal medya kullanıcıları İnstagram , Whatsapp , Facebook ve Messenger hesaplarına ulaşamıyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olarak bilinen Facebook , bünyesine barındırdığı Messenger , İnstagram  ve Whatsapp şuana kadar yaşamadığı en büyük ulaşım sorunu yaşıyor. Facebook kısa bir süre önce kendi Twitter hesabı üzerinden sosyal medya kullanıcılarına şu açıklamada bulundu. ” Şuan için sosyal medya hesaplarınıza ulaşamadığınızın farkındayız. Sorunların en kısa zamanda çözülmesi için çalışmalarımız son hızla devam etmekte. Bunu da belirtmek isteriz ki, herhangi bir saldırı söz konusu değildir. ”

Şuan için Whatsapp ve Facebook’a ulaşım söz konusu ama Instagram için hala ulaşım söz konusu değil. Birçok kullanışı, hesabına erişemiyor, ana sayfalarını yenileyemiyorlar.

Facebook : Herhangi Bir Saldırı Söz Konusu Değil

facebook instagram neden açılmıyor

Biraz öncede belirttiğimiz gibi Facebook kendi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklamada bulunarak ” Facebook ailesinin uygulamalarında erişimde yaşanan sorunların farkındayız. Sorunun mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz. ” denildi.

Açıklamasına şunları da ekledi. ” Sorunun DDoS saldırısı ile ilgili olmadığını doğrulayabiliriz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?