Türkiye 10 Yaşındaki Atakan’ı Konuşuyor!

Sosyal Medya Görüntüsü ile Gündem Olan Atakan Kayalar

Sosyal medya paylaşımları ile rekor kırmayı başaran henüz 10 yaşında olan Atakan Kayalar, bugünlerde gündemin trendleri arasında yer alıyor. Atakan Kayaları, bu kadar ön çıkartan paylaşım ney ? Sevgili Atakan’ı öne çıkartan paylaşımın detaylarını bu konumuzda bulabilirsiniz.

Henüz 10 yaşında olan sevgili Atakan , 5 ayda tam 250 kitap okuduğunu belirterek bir anda gündemin trendleri arasında yer almaya başladı. Kendisi için şöhreti getiren kitaplar hakkında şu düşünceleri paylaştı. ” Eğer edebiyat okursanız kelime dağarcığınız büyük ölçüde gelişebilir, Felesefe kitabı okursanız yorumlama ve analiz yeteneğiniz yavaş yavaş gelişmeye başlar. Bilim kitapları okursanız bilgili olursunuz ve olur olmadık şeylere ” Ben Biliyorum ” demezsiniz. ”

Atakan Kayalar Kimdir

sosyal medya atakan'ı konuşuyor

Sosyal medya üzerinden felsefe ile ilgili şaşırtıcı sözleri ile bir anda dikkatleri üzerine çekmeye başlayan sevgili Atakan, Avcılar Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu 5. sınıf öğrencidir. Atakan Kayalar Kimdir, diye kendisine sorulduğunda şu yanıttı vermekte. ” Metafor uzmanıyım desem, metafor uzmanı değilim. ” ” Beyin cerrahı’yım desem, beyin cerrahı değilim. ” ” Yazar desem, yazarda değilim. ” ” Anlatabileceğim pek bir şey yok dedi. ”

Atakan’ın İlk 5’inde Yer Alan Kitaplar

En sevdiğin kitaplar hangisi diye sorulduğunda, sevdiği ilk 5 kitap olarak şunları söyledi ;

?Sokrates ‘in Savunması

? Küçük Prens

? 1984

? Hayvan Çiftliği

? Devlet

Okuduğu kitap türleri arasında felsefe, sayısal, fizik, kimya ve biyoloji kitapları yer alıyor. Bunların yanı sıra çocuk kitapları da okumakta.

Kitap okumanın dışında neler yapıyorsun, sorusuna şu yanıttı verdi. Arkadaşları ile sohbet edip, oyunlar oynadığını belirtti. En sevdiği oyunlar arasında ; satranç, dama ve tavla yer almakta.

İstesem Estetik Cerrahı Olabilirim

İleride yapmak istediğin meslek nedir, diye sorulduğunda sevgili Atakan şu yanıtı veriyor : ” İstesem Estetik Cerrahı Olabilirim ” ve sözlerine şu şekilde de devam ediyor. Şuan için para estetik alanında Beyin cerrahı yada farklı bir şey olmak yerine estetik cerrahını tercih eder, paraya para demez, sonrasında ülkeden gider veya burada kalıp binlerce konak alabilirim. Ama ben bunu yapmayacağım. Psikiyatri, yalnız Türkiye’de değil ; dünya üzerinde de yetersiz kalan bir tıp branşı olduğu için bunu geliştirmek istiyorum. İleride bir gün Cumhurbaşkanı olmak istediğini de dile getirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?