WhatsApp’a Mesajlaşma Sınırlaması mı Geliyor ?

WhatsApp Mesajlaşma

WhatsApp’tan mesaj uyarısı !

Bundan böyle artık bir mesajı en fazla 5 kişiye gönderebileceksiniz.

whatsapp mesajlarına sınırlaması

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarında ilk sıralarda yer alan WhatsApp, yanlış ve yalan haberler ile mücadele etmek adına kullanıcıların mesaj kullanma hakkında kısıtlama getiriyor. Şu andan itibaren Whatsapp kullanıcıları, bir mesajı en fazla 5 kişiye veyahut gruba aynı anda iletebilecek.

Facebook bünyesinde yer alan dünyanın en büyük anlık iletişim platformu olan WhatsApp, tüm kullanıcıları için geçerli olacak bu uygulamayı bundan 6 ay önce Hindistan‘da başlatmıştı.

Aylık aktif 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan WhatsApp , bu kararı almasının nedeni şu şekilde açıkladı.  WhatsApp anlık mesajlaşma platformu üzerinden yayınlanan yalan haberler ile linç olaylarının gündeme gelmesinden sonra alındığını belirtti. Daha düne kadar kullanıcılar bir mesajı en fazla 20 kullanıcıya gönderebiliyor iken, bugünden itibaren en fazla 5 kişiye gönderebilecekler.

Bu uygulama ile ilgili düzenlemeler , Endonezya ‘nın başkenti Cakarta ‘da düzenlenen bir etkinlikle WhatsApp’ın politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Victoria Grand tarafından açıklandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?