Whatsapp Yerini Telegram’a mı Bırakıyor ?

Yeni Anlık Mesajlaşma Uygulaması Telegram

Geçen günlerdeki Facebook‘taki yaşanan büyük sorun nedeniyle, Telegram milyonlarca yeni üye kazandı. Telegram’ın kurucusu Pavel Durov ” son 24 saat içinde 3 milyon yeni kullanıcıya ulaştık . Herkese gerçek gizlilik sunan sınırsız yerimiz var ” dedi .

Hatırlayacağınız üzere Facebook geçenlerde şirket tarihinin en geniş erişim sorunu yaşamış. Yaşanan bu erişim sonucu rakiplerine özellikle de Telegram ‘a büyük fayda sağladı.

anlık mesajlaşma uygulamasıFacebook ile birlikte Whatsapp, Messenger ve Instagram büyük çöküşü ile birlikte birçok sosyal medya kullanıcıları anında alternatif paylaşım ve mesajlaşma platformları arayışı içine girdiler. Kullanıcıların bu arayışı sonucunda Telegram kullanıcı sayısı dakikalar içinde artışa geçti.

yeni anlık mesajlaşma platformu telegramPavel Durov her ne kadar, Facebook ve Whatsapp’ta yaşanan konulara değinmese de ” Herkese gerçek gizlilik sunan sınırsız yerimiz var ” deyip, inceden inceye başta Facebook olmak üzere sosyal ağlarda gerçekleşen gizlilik tartışmalarına göndermede bulundu.

Rusya’nın Zuckerberg’i

telegram kurucu pavel durovTelegram, Rus programcı Pavel Durov tarafında geliştirilerek 14 Ağustos 2013 tarihinde kullanıma açıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?