Yılbaşı Dekorasyonu İçin 5 Yaratıcı Kendin Yap Fikri

Evde yılbaşı ruhunu yansıtacak olan birbirinden yaratıcı kendin yap dekorasyon fikirleri ile sizler ile birlikteyiz. Yeni yılı evde ister tek başına ister sevdiklerinizle birlikte geçirmeyi düşünüyorsanız, evde bir takım yenilikler yapmanın zamanı gelmiştir.

Hem kendinizi yılbaşına hazırlamak hem de evinizde yılbaşı atmosferi oluşturmak için şimdi hiç vakit kaybetmeden kolları sıvayıp, işe koyuluyoruz.

2022 Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Bizler hazırız, sizlerde hazırsanız, an itibarıyla evimizde 2022 yılbaşı atmosferini oluşturmaya başlıyoruz. O zaman ilk kendin yap fikrimiz geliyor.

1. Askılıktan Kartlık Yapımı

Duvar dekorasyonuna küçük bir dokunuş yaparak, duvarınızı biraz daha canlandırmaya ne dersiniz ? Bu yapmak için için gerekli olan malzemeler ;

elbise askısından yılbaşı süsü nasıl yapılır
  • 1 tane tahta askı
  • Birkaç tane kozalak
  • Cam ağacı dalları
  • Fotoğraf
  • Halat ip

Yapılışı

Öncelik tahta askı hangi duvara asacağımızı belirleyerek işe başlıyoruz. Daha sonra kozalakları ve cam ağacı dalları ip bağlıyoruz. Yukardaki gibi ipte sıkı bir şekilde askıya bağlıyoruz. Bu şekilde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz birkaç tane fotoğrafta iliştirebilirsiniz.

2. Cam Fenerler İle Mekanınıza Farklı Bir Işıltı Katın

Evinizin hem iç mekanlarında hem de dış mekanlarında farklı bir ışıklandırma kullanmaya ne dersiniz. Bunu yapmak için öyle bir fazla bir bütçenize ayırmanıza da gerek yok. Hemen ihtiyacınız olan malzemeleri sıralıyoruz.

cam fenerlerden yılbaşı süsü yapımı
  • İstediğiniz boyda cam fener
  • Led ışıklar

Nasıl Yapılır ?

Cam fenerin içerisine led ışıkları yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Hazırlamış olduğunuz bu cam fenerli ışıkları evinizin istediğiniz bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Mesela pencere önüne ya da şömine önüne bırakıp, akşamları loş bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

3. Şömineye Işıltılı Dokunuşlar Yapın

Evinizde şömine var ise dekorasyonunuzun odak noktası olarak şömineyi kullanabilirsiniz. Şömineyi dekorasyonun odak noktası yapmak için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz.

şömine üstü yılbaşı süsü

Şöminenin etrafına çam garland takabilirsiniz. Duvara yılbaşı çiçeği olan kokina çelengi takabilirsiniz. El örmesi çorapları şömine etrafına asabilirsiniz. Odada biraz daha göz alıcı bir güzellik oluşturmak isterseniz de ışıltılı sütun mumlarda ekleyebilirsiniz.

4. Eski Ampulleri Değerlendirme Zamanı

Farklı bir çelenk arayışı içinde misiniz ? Farklı bir çelenk yapımı için ihtiyacınız olan iki malzeme var.

eski ampüllerden çelenk yapımı
  • İhtiyacınız kadar eski renk ampuller
  • İyi bir yapıştırıcı

Hazırlanışı

Öncelikle eğer elinizdeki ampuller renkli değilse, onları renklendirerek işe başlayabilirsiniz. Farklı renkte ya da aynı renkte bir sprey boya ile ampulleri boyayıp, kurumaya bırakın. Dilerseniz olduğu gibi de kullanabilirsiniz. Daha sonra çelenk şekilline gelecek bir şekilde ampulleri sıkı bir şekilde birbirlerine yapıştırın.

5. Kırmızı İle Yılbaşı Ruhunu Evinize Yansıtın

Evimizde yılbaşı ruhunu yansıtmak için temel rengimiz her zamanki gibi kırmızı ve tonları olacaktır. Evinizde tüm yılbaşı ruhunu yansıtacak olan birkaç unsura yer vermek isterseniz, şöyle bir şeyler yapabilirsiniz. Kokina çiçeği ile evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Koltuk üzerine yada yatağınızın üzerine sereceğiniz kırmızı tonların yer aldığı ekose örtüler yeni yıl ruhunu yansıtacaktır.

Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?