Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri Nelerdir ?

Yılbaşı Makyajı 2019

Bir önceki yazımızda yılbaşı gecesinde şıklığınıza şıklık katacak olan kıyafet önerilerinde bulunmuştuk. Bu yazımızda ise yılbaşı gecesi için makyaj önerilerinde bulunacağız.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı ?

Öncelikle ister yılbaşı gecesi için olsun, ister farklı günlerde olsun, iyi bir makyajın sırrı sağlıklı bir ciltte saklı olduğunu unutmamak gerekir. Yaptığınız makyajın yüzünüzde iyi durması için öncelikle cildinizi iyice nemlendirmelisiniz. Mümkünse maske yapıp cildinizi güzelce nemlendirip cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz.

Yılbaşı makyajı nasıl olmalı, sorusunda tekrar dönecek olursak, öncelikle fazla abartıya kaçmamanızı öneririz. Tabi makyaj seçiminiz iddialı ve çarpıcı da olmalı. Renk seçimleri ise kıyafetinizle ahenk içinde olmalı.

Her ne kadar sadelikten yana olsanız da, makyajınıza ekleyeceğiniz küçük detaylar, parlatıcılar ve simler ile makyajınızı da biraz farklılaştırmayı da ihmal etmeyi unutmayın.

Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri

Aşkın Ateşi Kırmızı Ruj

2019 kış ruj renkleri

Bu gecenin rengi kırmızı. Eğer kıyafetiniz için uygun ise kırmızı ruj tercih edebilirsiniz. Biliyorsunuz kırmızı tutkuyu, aşkın ateşini temsil eder. Aynı zamanda uygun tonlarda tercih edilmiş bir kırımızı ruj seksi görünmenize de katkıda bulunur.

Kıyafetinize uygun değil, ya da sizde güzel durmadığını düşünüyorsanız, ruj renkleri arasında dudağınızda ıslak bir his uyandıran parlatıcıları düşünebilirsiniz. Yeni yıl renkleri arasında yer alan kahverengi ve leylak tonlarını da düşünebilirsiniz.

Makyajın Olmazsa Olmazı Eyeliner eyeliner çeşitleri

Göz makyajınızı tamamlamak, gözlerinizi bir tık daha ön plana çıkartıp, etkileyici bakışlar için eyeliner kullanmanızı tavsiye ederiz. Tercihinizi vazgeçilmez siyah eyeliner dan yana yapabileceğiniz gibi, göz makyajınıza biraz daha renk katmak için renkli eyeliner tercih edebilirsiniz.

Makyaj Işıltınıza Işıltı Katacak Far

Öncelikle şunu hatırlatalım. Sakın fazla aşırıya kaçıp da göz kapaklarınızı çok renkli yapmayın. Göz kapağınız için bir ana ton ve gölge kullanarak, gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Göz farı için hangi rengi yada renkleri önerirsiniz, diye soracak olursanız, sizlere bu senin trendi olan altın – gümüş – gri ve mor tonlarını öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?