” Yılbaşı Sofrası ” Hazırlıkları Başlasın mı ?

Mutlu Yıllar

2018’i geride bırakıp, 2019’a girmeye sayılı saatler kaldı. Şimdinden yeni yıl sizlere ve tüm sevdiklerinize aşk, mutluluk, huzur ve para getirmesini dileriz.

Bu geceyi evde sevdikleri ile birlikte evde geçirmeyi düşünenlere ilham vermek adına şöyle şık, zarif ve ışıltılı bir yılbaşı sofrası hazırlayalım, istedik. Birazdan sizlerle paylaşacağımız küçük tüyoları, dilerseniz yılbaşı gecesi masa düzeninin dışında özel günlerde ve kutlamalarda uygulayabilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası İçin Şahane Fikirler

Müzik Seçimi

Masa düzenine geçmeden önce arka planda çalacak bir müzik seçimi yaparak işe başlayalım. Seçeceğiniz müzik, sohbetinizi bozmayacak, aşırı yüksek seste olmayan, arka fonda çalınabilecek müzikler arasında seçim yapmanızı öneririz. Müzik, hem mekanın ambiyansını değiştirir, hem de romantik bir ambiyans oluşturmanıza yardımcı olur. Fon müziği seçiminde bizim sizlere önerimiz hafif ses tonuyla dinleyebileceğiniz Swing veya caz türü arasında seçim yapabilirsiniz.

Masa Dizaynı İçin En Fazla 2 Renk Seçin

Yılbaşı masanızı hem zarif, hem de şık bir ambiyans oluşturmak isterseniz, sofra dizaynında en fazla iki renk seçmenizi tavsiye ederiz.

Simetri Önemli

Saat ilerledikçe masa gitgide dolmaya başlar. Bu durumu göz önünde bulundurarak masanın net bir şekilde düzenlenmesi gerek. Bu noktada da simetrik düzen devreye girmekte.

4 Tane Servis Tabağı

4'lü servis tabağı modelleri

Biraz öncede belirtiğimiz gibi ilerleyen saatlerde masa çeşitlik artmakta. Bir taraftan ana yemekler, bir taraftan birbirinden farklı ve lezzetli mezeler, sofradaki yerini almakta. Hem masayı zengin göstermek adına hem de aşırı yemek yemeği önlemek adına mezeleri küçük servis tabaklarına bırakabilirsiniz.

4 Adet Amerikan Servisi

yılbaşı sofra dizaynı

Özel yemek masalarında yemeklerin dışında masayı göz alıcı bir güzelliğe kavuşturan ayrıntılar arasında Amerikan servisleri yer alır. Masanızın zarif ve ışıltılı görülmesini istiyorsanız, ribana dokulu, kırmızı renkli Amerikan servislerini tercih edebilirsiniz.

İsim Kartları

yılbaşı yemek masası süsleme 2019

Masada herkesin yerini belli etmek aynı zamanda masaya küçük bir dokunuş yapmak adına isim kartlarından yararlanabilirsiniz.

Masa Düzeninde Küçük Ayrıntılar

yılbaşı sofrası hazırlama

Doğanın güzelliğini masanıza yansıtın. Dışarıdan toplayacağınız ladin veya çam ağacı kozalağı ile masanızı süsleyebilirsiniz.

Kristal Şeker İle Sofra Dizaynı

şekerden sofra dekorasyonu

Şekerden sofra dekorasyonu nasıl mı, yapılır ? Masanızda sanki kar tanecikleri varmış hissini uyandırmak adına, masanıza bolca şeker dökün ve etrafına birkaç tane tealight bırakmanız yeterli olacaktır.

Loş Bir Ambiyans

ledli mum modelleri

Özel kutlamalarda masaların olmazsa olmazları arasında yer alır, şamdanlıklar ve mumluklar. Masanıza bırakacağınız mumlar, masanın üzerinde yer alan porselen takımını ve bardakları farklı bir renge bürünmesine yardımcı olduğu gibi ortamda romantik bir ambiyansta oluşturmaya yardımcı olacaktır. En az mum  ve şamdanlıklar kadar etkili olan led ışıklarıyla  da bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?