2024 Yılda Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Moda Yapımı

The Super Models belgesel serisi, Roger Ross Williams ve Larissa Bills tarafından yönetiliyor. Süpermodeller Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista ve Christy Turlington Burns’ün moda sahnesine geri dönüşleri, İngiliz Vogue’un kapağında yer almalarıyla taçlandırıldı. Aynı şekilde, John Maggio tarafından yönetilen Milano: The Inside Story of Italian Fashion filmi, İtalyan modasının endüstrideki son 50 yılına ışık tutuyor. Moda sürekli gelişiyor ve stiller değişiyor, ancak ikonik tasarımcıların başarı hikayeleri günümüz tasarımcılarına hala ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Şimdi ise 2024’e damgasını vuracağını düşündüğümüz 5 moda odaklı yapımı inceliyoruz.

Juliet McDaniel’in romanı Mr. ve Mrs. American Pie‘a dayanan yeni komedi dizisi Palm Royale, Palm Beach sosyetesine girmeye çalışan Maxine Simons’a (Kristen Wigg) odaklanıyor. Plaj balosu için hazırlanan ihtişamlı parti kostümleriyle birlikte 60’ların stilini gözler önüne seren dizide dönem stilinin imzası olan kaftanlar, eşarplar ve canlı renklerdeki tasarımlar öne çıkıyor. Palm Royale, 20 Mart’da gösterime girecek!

Cristóbal Balenciaga’nın yükseliş dolu hikayesine hazır olun! Bu dönem dramasında, İspanyol oyuncu Alberto San Juan, başarılı tasarımcının doğduğu kasabadan kraliyet ailesi için yaptığı muhteşem tasarımlara kadar olan kariyer yolculuğunu canlandırıyor. 1937’deki ilk haute couture koleksiyonundan, Belçika kraliçesine özel tasarladığı gelinliğe kadar, her anıyla unutulmaz bir moda deneyimi sunacak. Dizi, 19 Ocak’ta ekranlara gelecek !

14 Şubat’ta gösterime girecek olan dizi, Christian Dior’un kariyerine dair sizi büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransız ordusundan ayrılan Mösyö Dior, 1942 yılında 90 parçadan oluşan eşsiz bir koleksiyon olan “New Look” ile moda dünyasına yepyeni bir soluk getirmişti. Bu dizi, Ben Mendelsohn’un Christian Dior’u canlandırdığı eşsiz bir performansla, Dior’un marka DNA’sına tamamen zıt bir figür olan Coco Chanel ile yıllar boyu süren rekabetini ele alıyor. Sizi bu muhteşem moda yapımı ile büyülemek için sabırsızlanıyoruz !

Kevin Macdonald’ın yönettiği bu belgesel, moda tarihinin en ilginç ve ilham verici tasarımcılarından biri olan John Galliano’nun hayatını anlatıyor. Naomi Campbell, Kate Moss, Charlize Theron ve diğerleri gibi dünya çapındaki moda figürlerinin yorumları ve katkılarıyla, Galliano’nun yükselişini, düşüşünü ve yeniden doğuşunu keşfedin. Sanat okulundaki ilk koleksiyonundan, Dior’dan kovulmasına kadar, bu belgesel kesinlikle izlenmesi gereken bir moda yapımıdır. 8 Mart’ta gösterimde !

Moda dünyasının en büyük kavgalarından birini keşfetmeye hazır olun! Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu bu dizi, sosyetenin kralları ve kraliçeleri arasındaki çekişmeyi ele alıyor. Calista Flockhart, Chloe Sevigny, Diane Lane ve Naomi Watts gibi harika oyuncuların performansları, moda ikonları olarak sizi büyüleyecek. Ayrıca, tasarımcı Zac Posen tarafından yaratılan muhteşem kostümler de göz kamaştırıyor. 31 Ocak’ta başlıyor, kaçırmayın !

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?