Haluk Bilginer ve Angelina Jolie ” Maria ” Filmde Başrolde

Emmy Ödülü sahibi ünlü oyuncu Haluk Bilginer, Pablo Larrain’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Maria’ filminde Angelina Jolie ile birlikte başrolü paylaşacak.

Maria Filmin Konusu

Şimdilerde en çok merak edilen filmler arasında Maria ilk sıralarda yer alıyor. Bizde sinema sever arkadaşlarımız için hemen kolları sıvadık. Maira film konusu : Yunan asıllı Amerikalı soprano sanatçısı Maria Callas’ın hayatını beyaz perdeye aktarıyor. Başrollerini Hollywood yıldızı Angelina Jolie, Emmy Ödülü sahibi Haluk Bilginer paylaştığı bu filmde, hangi rollerde olacak ? Angelina Jolie; ‘Callas’ı Haluk Bilginer ise Yunan asıllı armatör ‘Aristotle Onassis’i canlandıracak.

Senaryosunu Steven Knight’ın yazdığı ‘Maria’da beyazperdeye Maria Callas’ın 1970’lerde Paris’teki yaşamını ve yaşadığı derin yalnızlığı konu alacak. Aristotle Onassis, suikast sonucu öldürülen John F. Kenndy’nin eşi Jackie Kennedy ile evlenmek için Maria Callas’tan ayrılır. Callas, bu ihanetten sonra önce İtalya’ya, ardından Fransa’ya taşındı. Maria Callas, 1977’de 52 yaşındayken kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?