2023’te Denenecek 3 Doğal Bileşen İçeren Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakımı: mantarlardan yosunlara, 2023’te denenecek 3 doğal bileşen

Cilt bakımına önem verenlerin dikkatine ; 2023’te doğal içeriklere dayalı cilt ürünleri ön planda olacak !

Cilt bakımı açısından, 2023 güzellik trendi, cildi destekleme ve dış etkenlerden onarma görevi olan kremler, serumlar ve bakımlar ile yüzün korunmasıdır .

Cilt bakımı 2023’ün ana bileşenleri olan yüz ve vücut arasında, seramidlerin yanı sıra, çoğunlukla doğal kaynaklı diğer bileşenlerle çevrili buluyoruz. 2023 güzellik trendlerini cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz en iyi içeriklerle birlikte keşfedelim.

2023 Cilt Bakımında Bulacağımız İçerikler

2023 yılında günlük yüz ve vücut temizliği için cilt bakımı , doğal kaynaklı ürünleri tercih ederek sürdürülebilirliği hedefliyor . Ama sadece o değil. Cilt bakımında bulacağımız en iyi içerikler, beklendiği gibi, seramidlerden başlayarak cildi koruyabilenler olacaktır. 2023 cilt bakım rutininde eksik edilmemesi gereken ilk 5 malzemeye bir göz atalım.

Seramidler: 2023 Cilt Bakımının Yıldız İçeriği

Seramidler , cildimizin yapısını %50’den fazla oluşturan lipitlerden biridir ve cilt bariyerini desteklemek, cildin nemini ve suyunu tutmasını sağlamak ve aynı zamanda safsızlıkları ve bakterileri önlemek görevine sahiptir.

Cilt bakım rutinimizde her zaman seramid bazlı ürünler kullanmalıyız. Bu şekilde epidermisimize çok etkili bir yeniden yapılanma ve yaşlanma karşıtı tedavi vermiş olacağız. Ama sadece bu da değil, gücü ve hidrasyonu garanti edeceğiz ve onu dış hasar ve travmadan koruyarak kırışıklıkların oluşumunu engelleyeceğiz .

Deniz Yosunu

Piyasada birçok farklı deniz yosunu türü bulunmaktadır. Ancak yüz kremlerinde ve serumlarda bileşen olarak sadece on üç tane kullanılır. 2022 güzellik rutininde zaten popüler olan bu ürünler, 2023 cilt bakımında popüler olmaya devam ediyor.

Algler , güçlü bir yaşlanma önleyici olarak cilt yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olur , ancak aynı zamanda vücuda da fayda sağlar: fazla sıvıyı tahliye eder, dokuları sıkılaştırır ve selülit görünümünü en aza indirir.

Mavi Solucan Otu

2023 cilt bakımında en çok istenen 5 içerik sıralamasını kapatan , aslen Fas’tan gelen mavi solucan otu. Papatyaya çok benzeyen sarı bir çiçeğin özüdür: elde edilen yağ, karakteristik indigo rengine sahiptir. Bu bileşen kuru, susuz kalmış ve tahriş olmuş, çok hassas ve kızarıklık veya akne sorunu yaşayan ciltler için mükemmeldir.

Mavi solucan otu, kokusu sayesinde aynı zamanda mis kokulu bir mum gibi rahatlatıcı bir etki ile zihni sakinleştirebilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?