Ramo’nun Yıldızı ” Murat Yıldırım ” Kimdir ?

Murat Yıldırım Kimdir ?

Uzun bir aradan sonra sevilen oyuncu sevgili Murat Yıldırım, yeni dizisi ” Ramo ” ile sevenleri ile buluştu. İlk bölümü dün akşam ( 14 Ocak Salı ) Show tv yayınlanan Ramo dizisinin ardından, başrol oyuncu Murat Yıldırım’ın hayatını birçok kişi tarafından merak konusu olup, Google Trend aramasında yer aldı.

Gerek kişiliği ile, gerek efendiliği ile ve gerek oyunculuğuyla bizimde gönlümüzde ayrı bir yeri bulunan sevgili Murat Yıldırım’ın hem hayatından kesitler, hem de yeni dizisi hakkına kısa bir bilgi paylaşmak istedik.

Murat Yıldırım Kimdir ?

13 Nisan 1979 tarihinde gözlerini Konya’da açtı. Babasının öğretmen olması nedeniyle Konya’nın köyünde büyümüş olan sevgili Murat ve ailesi önce merkeze ardından Adana’ya taşınmışlardır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için soluğu İstanbul’da alan Murat, Yıldız Teknik Üniversitesi , Makina Mühendisliği üniversite eğitimini tamamlamıştır. Eğitim sırasında 3 sene amatör olarak tiyatrocu olarak görev almıştır. Bu esnada bazı arkadaşlarının aracılığıyla televizyon dünyası ile tanışma fırsatı olmuştur.

murat yıldırım hayatı

2003 yılında ” Ölümsüz Aşk ” dizisi ile ilk ekran deneyimini yaşayan başarılı oyuncu daha sonra 2006 yılında yayınlanan ilk uzun soluklu çalışması olan ” Fırtına ” dizisi ile ismini duyurmaya başladı. Yine aynı yıl içerisinde sinemada Altın Portakal Ödülüne aday gösterilen Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı. Daha sonra birçok başarılı dizilerde oyunculuğunu görme fırsatımız oldu.

murat yıldırım kaç yaşında

Oyunculuğunun yanı sıra sunuculuk alanında başarılı olduğu gösteren sevgili Murat , 2017 – 2019 yılları arasında Atv‘de yayınlanan en çok sevilen bilgi yarışmaları arasında yer alan ” Kim Milyoner Olmak İster ? ” yarışmasının sunuculuğu üstlendi. Şimdilerde ise uzun bir aradan sonra Show Tv de yayınlanmaya başlanan ” Ramo ” dizisi ile sevenleri ile buluşuyor.

Ramo Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

murat yıldırım yeni dizisi ramo

Show Tv ekranlarında salı akşamları yayınlanmaya başlanan Ramo dizisinin yapımcılığını BKM üstlendi. Senaryosunu Yılmaz Şahin yazdı. Yönetmen koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın bulunmakta.

Ramo Dizisinin Hikayesi

ramo dizisinin konusu

Adanalı olan Ramo ve ailesi , uzun yıllar pamuk tüccarlarına ırgatlık yapmaktaydılar. Şimdilerde ise Çukurova’nın tamamına hakim olan bir ailenin gayrimeşru işlerini yapmak zorundadır. Bu gidişe bir son vermek için efendisine başkaldıran Ramo’nun sıradışı hayatının hikayesi ile aile, adalet, intikam , dostluk ve aşk eksenindeki derin çatışmayı ekranlara taşıyor.

Ramo Dizisinin Oyuncu Kadrosu

ramo dizisinin oyuncuları

Murat Yıldırım – Ramo

Esra Bilgiç – Sibel

İlker Aksum – Hasan

Yiğit Özşener – Yavuz

Görkem Sevindik – Boz

İdil Fırat – Fidan

Cemre Baysel – Fatoş

İlhan Şen – Neco

Rüzgar Aksoy – Halef

İlkay Kayku – Neslihan

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?