2021 Miraç Kandili Ne Zaman ?

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Mübarek aylarda olduğumuz bugünlerde birbirinden değerli gecelere idrak etmekteyiz. Bu gecelerden bir tanesi de bu gece idrak edeceğimiz ( 10 Mart) Miraç Kandilidir. Öncelikle tüm İslam Âleminin Miraç Kandili Mübarek Olsun, diyerek , bu gecenin anlam ve önemini, nasıl ibadet edebileceğimiz konusunda bir takım bilgileri sizler ile paylaşalım.

Öncelikle ” Miraç ” kelimesinin anlamını açıklayarak işe başlayalım. Miraç kelime anlamıyla merdiven demektir.

miraç nedirBu gece sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed ( SAV ) Mekke ‘de risaletin zor zamanlarında bir gece Mescid-i Haram ‘dan Mescid-i Aksa’ya oradan da semaya yükselip, Allah‘ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet dolu yolculuğa Miraç denir.

Miraç, aynı zamanda günde 5 vakit namaz ile yükselişin manasına ve hikmetin tefekkür ederek, âlemlerin Rabbimin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır.

en yeni miraç kandili mesajlarıMiraç Gecesi’nde ve Gündüzünde Yapılacak İbadetler

Miraç Gecesinin gündüzünde oruç tutabilirsiniz.

Kur-an’ı Kerim okuyabilirsiniz.

Bu mübarek gün ve gecede geçmiş namazların kazasını kılabilirsiniz.

Eğer dilerseniz öğle ile ikindi arasında 4 rekât namaz kılabilirsiniz. ( Her rekâtta Fatiha’dan sonra 5 Âyetü’l Kürsî , 5 Kul yâ eyyühe’l – Kâfirûn, 5 İhlâs- ı Şerif , 5 Kul Eûzü Birabbi’l – Felak , 5 Kul Eûzü Birabbi’n – Nâs süreleri okunmaktadır. )

Miraç Kandili İle İlgili Resimli Mesajlar

hayırlı kandiller miraç kandili

miraç kandili ne zaman 2019
miraç kandili mesajları 2019
miraç kandili ile ilgili mesajlar

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?