Sizce Erkekler Neden Ciddi İlişkiden Kaçar ?

Diyelim ki bir süredir biriyle birliktesiniz. Aranızda bir takım etkileşim var ama bir türlü adını bırakamıyorsunuz. Neredeyse 5 yıldır birliktesiniz , ama bir türlü beklediğiniz evlilik teklifi bir türlü nedense gelmiyor, acaba neden ? Erkekler neden ciddi ilişkiden kaçar, sorusuna yanıt bulmak için hemen kahvenizi yanınıza alın, ve bu satırları okumaya devam edin.

Genel olarak baktığımızda ciddi bir ilişkiden kaçan yada korkan erkekler birlikte olduğu kadına şunları söyler. ” Birlikte vakit geçirmek hoşuma gidiyor ama seninle yada başka biriyle şuan için ciddi bir ilişkiye hazır değilim. ” ” Biraz hızlı mı gidiyoruz, ne dersin, biraz ağırdan mı alalım ” ” Şuan için evlilik gibi bir düşüncem yok, daha çok gencim” vb.

Şöyle bir ilişkinize baktığınızda her şey güzel bir şekilde yolunda giderken, iş aranızdaki ilişkiye isim bırakmaya gelince ya ciddi ilişkiden kaçanları, ya evlilikten korkan erkekleri görmüş, duymuşuzdur. Peki, neden bazı erkekler ciddi bir ilişki kurmaktan kaçarlar ya da korkarlar ?

Bazı Erkekler Neden Ciddi İlişkiden Korkarlar ?

erkekler neden ciddi ilişki istemez

♥ Aşk Değilim !

Bazen birlikte olduğunuz erkeğin, senle ciddi bir ilişkiye hazır değilimin altında size aşk olmadığı yatmaktadır. Genelde bazı erkekler ciddi bir ilişki istemedikleri zaman bu bahaneye sığındıklarını, söylemekteler. Sizi beğenebilir, sizinle zaman geçirmek hoşuna gidebilir, cinsel bir çekim hissedebilir ama eğer size aşık değilse, hemen bu bahaneye sığınırlar.

♥ Sorumluluk Almak İstemediğinden

Söz konusu ciddi bir ilişki olunca çoğu erkeğin aklına sorumluluk almak , evlilik ve baba olmak gelir. Her ne kadar şartlar değişmiş olursa olsun, bazı erkeklerin içinde ” eve bakan ben olmalıyım ” düşüncesinin ağır bastığından dolayı, kariyerlerini belli bir noktaya getirmeyene kadar evlilik istemezler. Her ne kadar sevdiği kişi ile hayatını biran önce birleştirmek istese de konu önce evlilik sonra çocuğa gelince kendilerine daha çok sorumluluk düştüğünü söylemekteler. Bu durumda bazıları için yeterli bir neden olmakta.

♥ Bağlanma Korkusu Olabilir

Her ne kadar şaka gibi gelse de bazılarında ” ben bağlanamıyorum ” yada ” bağlanma korkusu var ” düşüncesinde olan erkeklerin azınlıkta olmadığını belirtmek isteriz. Her ne kadar birlikte olduğu kadından hoşlansa da bazı erkekler , iş ilişkiye isim bırakmaya gelince geri geri çekilmeye başlarlar. Bunun nedeni altında ise şunlar olabilir. Hayal kırıklığına uğramaktan, işlerin yolunda gitmeyeceğinden tek eşlilik istemediğinden.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?