Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır ?

Kına Gecesi Organizasyonu

Düğüne bir kala 🙂

Öncelikle evlenecek olan tüm çiftlerimize yaşam trend ekibi olarak mutluluklar diliyoruz.

Yaz sezonu ile birlikte ardı ardına yakın çevremizden mutluluk haberleri gelmeye devam ediyor. Kimi kır düğünü yaparken, kimi sade bir nikah yapmayı tercih ediyor, kimi ise lüks otellerin balo salonlarında mutluluğa adım atıyorlar.

Evlilik kervanına katılacak olan sevgili gelin adayları, bazen düğüne bir gün ya da iki gün kala, ya da düğün başlamadan kına gecesini yapıyorlar.

Bizim fikrimizi sorarsanız kına gecesi düğünden bir ya da iki gün önce yapılırsa güzel olur. Biliyorsunuz kına gecesi hem bir taraftan bekarlığa veda, bir taraftan da yuvadan uçma vaktidir. O yüzden bu geceyi sevdikleriyle birlikte doyasıya yaşamak gerek.

Peki, kına gecesini nerede yapmak gerek. Kına gecesi için farklı mekanlar mevcut. Dilerseniz bir cafe ayarlayabilir, dilerseniz düğün salonu tutabilir, dilerseniz de evinizin bahçesinde kır düğünü havasında yapabilirsiniz.

Kına Gecesini Bahçede Yapmak İsteyenler İçin Öneriler

Kına gecesini bahçede yapmak için bir organizasyon şirketi ile anlaşabileceğiniz gibi, dilerseniz, kendi kına gecesinin konseptini kendinizde ayarlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere fikir olması açısından kına gecesi fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Kına Gecesi Konseptinde Yeni Trendler

Öncelikle nasıl bir konsept istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Son dönemlerin en popüler kına gecesi konseptleri nelerdir, diye soracak olursanız, şimdilerde Osmanlı tarzı kına gecesi ilk sıralarda yer alıyor.

kına tahtı osmanlı tarzı kına gecesi

Bu konseptin olmazsa olmazları arasında taht yer almaktır. Bahçeye Osmanlı tarzı bir taht yerleştirebilirsiniz. Bahçeyi süslemek için kırmızı ve bordo rengini tercih etmelisiniz.

Hamamda Kına Gecesi

hamamda kına gecesi gelin hamamı

Farklı bir konsept düşünürseniz kına gecenizi hamam da yapabilirsiniz. Yakın birkaç arkadaşınızla hamama gidebilirsiniz. Gelen arkadaşlarınız kına gecesi hediyesi olarak kokulu sabun, kese ( dilerseniz kesenin üzerine adınızı ve kına tarihini işleyebilirsiniz ) ve peştemalden oluşan güzel bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz.

Dilek Ağacı

Geceye katılan eş, dost ve arkadaşlarınızın size olan iyi dileklerini yazmaları için bahçenize güzel bir dilek ağacı dizayn edebilirsiniz.

Kına Gecelerin Olmazsa Olmazları Konuşma Balonları ve Maskeleri

Son dönemlerde kına gecelerin olmazsa olmazları arasında sizin de bildiğiniz gibi konuşma balonları ve birbirinden farklı maskeler yer alıyor.

Romantik Dokunuşlar İçin Mum ve Fener

kına aksesuarları

Bir taraftan bahçeyi aydınlatmak, bir taraftan dekorasyona estetik katmak için farklı formantlarda dizayn edilmiş fener ve ortamda aromatik kokular yaymak için kokulu mumlar kullanabilirsiniz.

Kına Gecesi Hint Kınasız Olmaz 

Gelen konuklarınıza küçük güzel bir jet yapmaya ne dersiniz ? Biliyorsunuz kına gecesi kınasız olmaz. Bir taraftan avucunuza kına yakıp, bir taraftan hem kendinize hem de arkadaşlarınıza Hint Kınası yaptırmaya ne dersiniz ?

zeynep henna hint kınası modelleri

Bu arada Hint Kınası yaptırmayı düşünürseniz, Zeynep Henna (@zeynep_henna ) göz atmanızı öneririz.

Bir sonraki yazımızda kendin yap kına hediyelikleri konusuna göz atmayı unutmayın 😉

Sevgilerle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?