Evde Meditasyon Köşesi Nasıl Oluşturulur ?

Günün stresini, iş yorgunluğunu üzerinizden atıp kendinize zaman ayırmak için yaşam alanınızda kendinize yer açın. Evde meditasyon köşesi kurarak, ister günün ilk ışıklarında, ister gece yarısı ya da isterseniz kendinizle baş başa kalıp dinlenip rahatlamak istediğiniz zaman bu köşeyi kullanabilirsiniz.

Evde Meditasyon Köşesi Dizayn Etme

Rahatlayacağınız Alanı Belirleyin

meditasyon köşesi

Evinizde ya da iş yerinizde meditasyon alanını kurgulamak için öncelikle kendinize bir köşe belirlemelisiniz. Bu köşesi belirlerken kendinize şu soruyu sorarak sizin için en uygun köşeyi belirleyebilirsiniz.

Açık alanda mı daha rahatlıyorum, yoksa kapalı sessiz bir ortamda meditasyon yapma konsantre oluyorum. Kendinizi gerçekten nasıl bir mekanda, alanda ya da köşede daha rahat hissediyorsanız, o noktayı belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Alanı Dizayn Et

meditasyon için gerekli malzemeler

Rengi ile, dokusu ile sizi hem fiziksel olarak, hem bedensel olarak hem de ruhsal olarak rahatlatacak bir minder seçmelisiniz.  Mekanda sizi motive edecek küçük objelere nesnelere yer verebilirsiniz. Eğer mekanda mistik bir ambiyans olsun, istiyorsanız doğal taşlardan ,kokulu mumlardan ya da tütsülerden yararlanabilirsiniz.

Meditasyon yaparken zihniniz ve ruhunuzu dinlendirecek aynı zamanda size enerji verecek olan meditasyon müzikleri arasından seçim yaparak güzel bir liste oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?