Cildinizi Doğal Yolları İle Arındıracak 5 Peeling Tarifi

Bebeksi gibi bir cilde kavuşmaya hazır mısınız ? Birazdan sizlere önereceğimiz doğal peeling tarifleri sayesinde bir taraftan cildinizi temizleyip, bir taraftan pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Hazırsanız başlıyoruz.

Cildinizi Arındırmanın 5 Doğal Yolu

1.Pürüzsüz Doku

Pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Mutfağınızda bulunan birkaç malzemeyi bir araya getirerek pürüzsüz bir dokuya kavuşmanız mümkün. Hemen bunun için gerekli olan malzeme listesini sizlerle paylaşalım.

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı elma sirkesi

3 yemek kaşığı yulaf ezmesi

4 yemek kaşığı su

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasenin içerisinde güzelce karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı bir güzel cildimize sürüp 10 dakika bekletiyoruz. 10 dakikanın sonunda cildimizi ılık su ile yıkıyoruz.

2.Siyah Noktalara Veda Etme Zamanı

Bir çoğumuz cildimizde çıkan siyah noktalardan rahatsız oluruz. Bu noktalardan kurtulmak için değişik yöntemler deriz. Bazılarında başarılı sonuç alabildiğimiz gibi bazılarından da olumlu sonuç alamayabiliriz. Eğer sizlerde siyah noktalardan muzdarip iseniz, bir de bu maskeyi denemenizi öneririz.

1 çorba kaşığı pirinç

1 çorba kaşığı kil

2 çorba kaşığı kırmızı mercimek

Hazırlanışı

İlk önce pirinci ve kırmızı mercimeği blender’dan geçiriyoruz. Sonra içine kili ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı gün içerisinde kullandığınız herhangi bir nemlendirici kremin içine ekliyoruz. Biraz karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. Yüzümüzde 1 saat beklettikten sonra yüzümüzü yıkıyoruz.

3.Nefes Alan Bir Cilt İçin Gerekli Malzemeler

3 yemek kaşığı deniz tuzu

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

cilt bakım maskeleri

Hazırlanışı

Bir kasenin içerisine tüm malzemeleri bırakıyoruz. Deniz tuzunu çok fazla ezmeden pütürlü şekilde kalmasına dikkat edin. Hazırlamış olduğunuz bu maskeyi duş sırasında kullanın. Islak olan teninize bu karışımı sürerek 4 dakika bekleyin ve ardından duranın.

4.Sıkı Gözenekler

Sıkı gözeneklere sahip olmak için şu maskeyi uygulayabilirsiniz.

1 tane limon kabuğu rendesi

1 çay kaşığı bal

1 fincan Türk kahvesi telvesi

Hazırlanışı

Bir kasenin içerisinde tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak bu karışımı sürün. 4 dakika boyunca maske yüzünüzde kalsın. 4 dakikanın sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

5.Yenilik Hissi

Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmaya hazır mısınız ? İşte cildinizi yenilemeye yardımcı olacak şahane bir maske tarifi daha ;

cilt temizleme ürünleri

1 çay kaşığı deniz tuzu

1 çay kaşığı bal

1 tane limonun suyu

1 küçük boy salatalık ( kabuklarıyla birlikte rendeliyoruz. )

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasenin içerisinde karıştırıyoruz. Yüzümüzü iyice temizledikten sonra hazırlamış olduğumuz bu maskeyi yüzümüze sürüp, 3 dakika bekliyoruz. Ardından yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz.

Sevgili takipçilerimiz vermiş olduğumuz bu tarifleri hafta 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildinize maske uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Bir de maskenin tamamını yüzünüze uygulamadan önce, cildinizin küçük bir bölümünde maskeyi test edin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?