7 Adımda Yazlık Cilt Bakımımızı Yapıyoruz !

Yazın Cilt Bakımı

Mevsim değişikliğine göre cilt bakımımız için kullanmamız gereken ürünlerde değişmektedir. Yaz sıcaklığı ile birlikte cilt bakım rutinimizde yenilememiz gerekir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına yazın cilt bakımınızı kolaylıkla yapmanıza yardımcı olacak bir yazlık cilt bakım rehberi hazırladık.

Yazlık Cilt Bakım Önerileri

Ferah Bir Etki

Yaz sıcaklıklarında cildinizi kendisine getirmek için hem ona enerji vermek hem de kendiniz biraz serinlemek adına günlük bakım rutininize ferah etkili bir adım ekleyebilirsiniz. Mesela buzdolabında bekleteceğiniz bir soğutucu bir maske yada bakım misti, cildinizde ferah bir etki oluşturacaktır.

Ödemden Kurtulun

yüz masaj aleti trendyol

Aklınızda bulunsun ! Yazın termometrelerde sıcaklık dereceleri arttıkça vücut daha çok ödem tutuyor. Bu nedenle eğer diyetteyseniz, dikkat etmeniz gereken detayların yanı sıra detoks etkili ürünlerden , kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olacak cilt için masaj aletlerinden yararlanabilirsiniz. Farklı cilt bakım aletlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Ten

Yaz mevsiminde vücut bakımı bir tık daha öne çıkmakta. Vücudunuzu sıcak mevsime adapte etmek için kuru fırçalama yapabilir yada vücut peelinginden yararlanabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilt için kese de diğer bir alternatif.

Güneş Kalkanı

güneş koruyucu önerileri

Güneş ışınlarına daha çok maruz kaldığımız yaz aylarında , cildimizi zararlı güneş ışınlarından korumak adına , cilt kalkanımızı güçlendirmek gerekir. Cildinizi güneş ışınlarından korumak için bizim size tavsiyemiz cildiniz için uygun geniş spektrumlu bir koruyucu kullanmanızdır.

Lekelere Karşı

Cildiniz güneşe karşı hassas mı ? Eğer güneşe karşı hassas bir cilde sahipseniz büyük bir ihtimal yaz aylarında cilt lekeleriniz daha da artmakta. Bir taraftan cilt lekelerini azaltmak bir taraftan da güneşten korunmak için güneş koruyucularınızın yanı sıra cilt pigmentasyonunu dengeleyecek ve cildinizi aydınlatacak ürünlerini yazlık cilt bakım rutinize eklemenizi öneririz.

Arındırıcı Adımlar

en etkili yüz peelingi hangisi

Biliyorsunuz yazın sıcaklığa bağlı olarak nem oranı ve terlemeler artmakta. Nem ve terlemenin artması sonucunda gözeneklerin tıkanması biraz daha artmakta. Yaz mevsiminde gözeneklerin tıkanmasını önlemek adına cilt bakım rutinimize arındırıcı bir bakım eklemek gerek. Bu konumda bizim size önerimiz taneli peelingler kullanmanızdır.

Hafif Formüller

Sıcaklıktan etkilenip, yorulup, dengesi değişmeye başlayan cildiniz için hafif formüllere sahip, jel yapılı kremler ve maskeler tercih edebilirsiniz. Hafif formüle sahip köpük temizleyiciler de cildinize iyi gelecektir.

Siz , yazın cilt bakımınız için neler yapıyorsunuz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?