Dekorasyonda Şafak Çak İmzası

İç ve Mimari Tasarımcı Şafak Çak

” Tasarım yukarıdan meleklerin yolladığı mektuplardır… Biz bunu yetenek ve emeklerimizle sizlere hediye ederiz; Sadece hayatınıza mutluluk katmak için.. ”  Şafak ÇAK

Konumuza bugün dünya çapında tanımış olan birçok ünlünün yaşam alanları dizaynında imzası olan İç ve Mimari Tasarımcı Şafak Çak ‘ın sözleri ile başlayalım, istedik.

Başarılı iç imarın yaptığı işlere değinmeden önce, Şafak Çak Beyi, kısaca bir tanıyalım.

Şafak Çak Kimdir ?

iç mimar tasarımcı şafak çak

1975 yılında İstanbul’da gözlerini açtı. O dönemlerde babası kapalı çarşıda mobilya imal ve satışı yapmaktaydı. 1965 yıllarında , anneannelerimizin, babaannelerimizin ve bazı büyüklerimizin evlerinde bulunan üzeri radyo ve kapaklı dolaplı çekyat büfeleri tasarlamıştı. Yıl 2000 gösterdiğini Şafak Çak iş hayatına emin adımlarla ilerlemeye başlayacağı Şafak Çak İnşaat İç Mimarlık Dekorasyon Tasarım Ltd. Şti kurumlaştırdı. Takvimler 2008 yıllarını gösterdiğinde ise alanında farkını gözler önüne sererek tüm dünya projelerini üreten bir şirket haline geldi.

dış mekan tasarımları şafak çak

Şafak Çak ‘ın Çalıştığı Yabancı Ünlüler

Dünya ilk açılma Paris Hilton ile başladı. Paris’in ardından Jennifer Lopez ile devam ediyor.

Dünya çapındaki başarıları arasında , 2014 ‘ de New York ‘da eski posta binası olan 1931 yapımı Walker Tower ‘ın tüm mermer tasarımlarını yapmıştır.

şafak çak ev dekorasyonu

Tasarımlarına hayran kalan birçok ünlü (Cameron Diaz, Gisele Bundschen ve Naomi Campbell ) Şafak Çak’ın imzası olan dairelerden satın almışlar.

Gün geçtikçe başarılarına başarılar ekleyen iç mekan dizaynlarına imza atan Şafak Çak ve ekibine başarılarının devamını dileriz.

şafak çak yatak odası tasarımları

Daha fazla görselle ulaşmak için BURAYI tıklayabilirsiniz.

Küçük bir not ; umarım günün birinde yaşam alanımda Şafak Çak imzası olur. 😉

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?