Dünyaca Ünlü Şarkıcı ” Sinéad O’Connor ” Müslüman Oldu

İrlanda , İrlandalı Ünlü Sanatçı , Sinead O’Connor , Dünyaca Ünlü, Sinead

Dünyaca ünlü İrlandalı Sanatçı Sinead O ‘ Connor , kısa bir süre önce Müslüman olduğunu açıkladı ! Ayrıntılar konumuzun detayında .

Sinéad O’Connor Kimdir?

8 Aralık 1966 yılında Dublin’de dünyaya gözlerini açan İrlandalı şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sinéad O’Connor ilk adı Sinéad Marie Bernadette O’Connor ‘ dur.

Sinéad O’Connor Müslüman Oldu

Dünyaca ünlü İrlandalı kadın sanatçı Sinead O’Connor kısa bir süre önce sosyal medya hesabı Twitter  üzerinden paylaştığı bir tweet ile hayranlarına Müslüman olduğunu açıkladı. Müslüman olmakla gurur duyduğunu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak bu sonuca varacağını söyledi.

Irish Post gazetesinden edilen bilgiye göre Sinead O’Connor Twitter hesabından hayranlarına bundan böyle Katolik Hristiyanlığını terk ettiğini ve Hristiyanlık yerine İslamı tercih ettiğini duyurdu.

İrlandalı dünyaca ünlü kadın sanatçı Müslüman olduktan sonra ilk iş olarak ismini değiştirdi. 51 yaşında olan sanatçı bundan böyle isminin ”Şüheda Davitt ” olduğunu söyledi.

shuhada’ davitt kimdir

İslamiyeti seçip, ismini değiştirdikten sonra sosyal medya hesabında Şüheda Davitt ismini kullanmaya başlayan sanatçı twitter hesabında başörtülü fotoğraflarını paylaşmaya başladı.

Profil resminde ise kendi resmi yerine Amerikan spor giyim markası olan reklam sloganı ” Just Do It” (Yalnızca Yap ) üzerine ” Wear Hicab ” ( Hicap Giy ) ifadesinin yer aldığı bir grafik metin kullanmayı tercih etti.

Başörtülü bir fotoğrafını paylaşarak ” Mutlu ” notunu düştü.

Bir paylaşımında ise Bakara Sure’sinde geçen Hazreti Musa’nın  ” Böyle cahillerden biri olmaktan Allah’a sığınırım ” sözünü paylaştı.

Son bir not ; Sinead O’Connor 1990’lı yıllarda ise Katolikliği seçerek Magda Davitt ismini almıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?