Dünyanın En Etkileyici Seyahat Rotaları 2019

Dünyanın En Etkileyici Seyahat Rotaları

Sevgili tatil sevenler, henüz Ramazan Bayramı tatili için veyahut yaz tatili için henüz nereye gideceğinizi belirlediyseniz bu yazımız size pusula olacaktır.

Şimdi arkanıza güzelce yaslanın yanınıza kahvenizi , çayınızı alın, tatil rotanızı yavaştan yavaşa oluşturmaya başlayalım.

Dünyanın En Etkileyici Seyahat Rotaları Belli Oldu

Bildiğiniz gibi her yıl 22 Nisan’da ”Dünya Günü ” kutlaması yapılır. CNN International dünyanın dört bir yanından farklı coğrafi yerler seçerek, farklı kültürleri, farklı yerleri ve farklı mekanları görmek isteyenler için bir nevi rehberlik yapar. Geçtiğimiz günlerde yine dünyanın farklı coğrafyalarından seçtiği 25 lokasyon arasında ülkemizden de bir adres bulunmakta. Birçoğunuzun da tahmin ettiği üzere son günlerde popüleri kat ve kat atmaya devam eden Kapadokya bu listede yer almakta.

Dünyanın En Etkili Seyahat Yerleri

Şimdi gelelim, tatil için seçebileceğimiz yerler.

? Kapadokya – Türkiye

dünyanın en popüler seyahat yerleri kapadokya

Ülkemizin en değerli mücevherleri arasında yer alan Anadolu’nun kalbinde yer alan Kapadokya. Bu yeri özel kılan özellikleri arasında kendine has jeolojik sahip kayaların içerisinde yer alan evleri, antik kiliseleri ve yer altı şehirleri yer almakta.

? Dominik Cumhuriyeti

dünyanın en güzel tatil yerleri dominik cumhuriyeti

Karayiplerde yer alan bir ada ülkesi olan Dominik Cumhuriyeti , sıcak suları ve balta girmemiş ormanları ile sizlere farklı bir rota sunuyor. Bu adalarından bir bölümünü birçoğumuz sevgili Acun Ilıca’nın yapmış olduğu Survivor yarışması sayesinde tv ekranlarında bu eşsiz manzaraya tanıklık etmekteyiz.

? El Nido – Filipinler

tatil rotası el nido filipinler

Dalış yapmak sizin için bir tutku ise, bu tutkunuzu zirvede yaşamak için pusula sizler için Filipinler‘in Palawan Adasını gösteriyor.

? Lake Dıstrict – İngiltere

yaz tatili için avrupa ülkeleri lake district ingiltere

Sanatçı bir ruha sahipseniz, burada sizlere ilham perileri eşlik edecektir. Unesco tarafından korunmaya alınan bu bölge, birçok sanatçıya ilham verilmesiyle bilinmekte.

? Samburu – Kenya

afrika tatil yerleri samburu kenya

Vahşi doğa ile tatil yapmak size cazip geliyorsa, rotanızı Afrika Kıtasının doğu kısmında yer alan Kenya bölgesinin kalbi durumunda yer alan Samburu ‘na çevirebilirsiniz.

? Maldivler

dünyanın en etkileyici seyahat yerleri maldivler

Benim için tatil demek, deniz demek, kumasal demek, güneş demek diyenlerdenseniz, yüzünüzü bin 200 adanın bir arada bulunduğu, denizin eşsiz bir lacivert rengine sahip olduğu plajında beyaz kumların ışıldadığı Maldivler adalarına çevirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?