Güne Erken Başlayın , Hayatı Yakalayın !

Tekrarı olmayan yeni bir günden yazımızın ulaştığı herkese günaydınlar. Pozitif , enerji dolu , sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek güzel haberler alacağınız bir gün, bir hafta, bir ay bir yıl olması dileğiyle bugünkü birlikteliğimize an itibarıyla başlamış bulunmaktayız. 🙂

Kimimiz işe gitmek için, kimimiz okulla gitmek için, kimiz de ev halkını yeni bir güne başlatmak için erken uyanmak zorunda kalıyoruz. Ama nedense sabah uykuları insana o kadar tatlı gelir ki, gözlerimizi açıp da , yataktan kalmak pekte içimizden gelmez.

Sabah uykusu güzelde, yeni bir günü enerji dolu, mutlu bir şekilde karşılamak hepsinden güzel. Peki, sabah erken kalmanın, güne zinde başlamanın bir yolu yok mu ? Tabi, güne erken başlamak elimizde. İşte sizlere bu konuda ilham verecek birkaç küçük öneride bulunalım.

Güne Erken Başlamanın Yolları

Güneşin ilk ışıklarıyla gözlerimizi tekrarı olmayan yeni bir güne açmak için şunları yapabilirsiniz.

günaydın, güne erken başlamanın yolları

Telefon Alarmı 🎶

Genelde sabah erken uyanmak için cep telefonun alarmını kurarız. Alarm çalmaya başladığı andan itibaren 5 dakika daha uyumak için o telefon alarmları her seferinde ertelenir . Bu konuda sizlere küçük bir öneride bulunalım. Telefonunuzun alarmı sizi harekete geçirecek bir müzik ayarlamaya ne dersiniz ? Ayarlayacağınız bu müzik sayesinde , müziğin ritmine uyarak, yataktan kalkıp yeni bir güne neşe dolu başlamak için ilk adımı atmış olursunuz.

Güneşin Sizi Uyandırmasına İzin Verin🌞

Güneşin ilk ışıklarının odanıza yansımasına, sizin uyandırmasına izin vermek için gece yatmadan odanızın perdesini aralayın. Güneşin ilk ışıkları odanıza vurduğu andan itibaren, içinize tarifsiz bir mutluluk doğacak ve güne erken başlamanız için bir nedeniniz olacaktır.

Sabah Egzersizleri🚶🏃

Kendinizi daha iyi hissetmek için ve gün içerisinde enerjisini yüksek tutmak için sabah sporu ya da egzersizi yapabilirsiniz. Bunun için sabahları yarım saat erken uyanmanız yeterli olacaktır. Sabah sporu için vaktim yok diyenlerde tavsiyemiz sadece 5 dakika da olsa nefes egzersizi yapabilirsiniz.

Güzel Bir Duş Ardından Kahvaltı

Hemen soluğu banyo alıp, vücudunuzun ve ruhunuzun uyanması için güzel bir duş alabilirsiniz. Hem vücudunuz daha dinç olmuş olur, hem de ruhunuz yeni bir güne başlamanın sinyallerini vermiş olur. Duşun ardından güzel bir kahvaltı yapmayı unutmayın. Biliyorsunuz sabah kahvaltıları hem vücudunuzun direncini artırır , hem de güne verimli başlamanıza yardımcı olur.

Şimdi Hazırlık Vakti

Hazırlanmak için vakit kaybetmemek için giyeceğiniz kıyafetleri, takacağınız takıları, kullanacağınız makyaj ürünlerini, süreceğiniz kokuyu gece yatmadan önce hazırlayın. Sabah hazırlanmak için acaba şu neredeydi, bu neredeydi, aradığımı bir türlü bulamıyorum, diye zaman kaybı yaşamazsınız.

Bi Kahveye Ne Dersiniz ? ☕

Sizlerde bizim gibi güne kahve ile başlayanlardan mısınız ? Biliyorsunuz güne kahve ile başlamak bizi daha dinç yapar, metabolizmamızı hızlandırır, daha zinde yaratıcı olmamıza yardımcı olur. Gün içerisinde dozunda içilen kahvenin bize birçok faydası vardır.  Hafızayı güçlendirmek, kilo vermemize yardımcı olmak, özellikle kadınlarda depresyon riskini azaltmakta, daha yaratıcı olmamıza yardımcı olmak gibi bir çok faydası vardır.

Kahve konusunda küçük bir öneride bulunalım. Eğer çalışıyorsanız, günün ilk kahvesini ofiste içmeye ne dersiniz ? İşe biraz erken giderek, ofis arkadaşlarınızla birlikte kahve keyfi eşliğinde sohbet edip, işe başlayabilirsiniz. Ev hanımı iseniz , sabah eşinizle birlikte keyfi kahvesi içmek size ve eşinize iyi gelecektir.

Biz sizlerle birlikte yeni bir güne başlamaya hazırız, ya sizler bizimle yeni bir güne başlamaya hazır mısınız ? 😉

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?