İşte 2023’te Tasarımcıların Merakla Beklediği Renk Trendleri

2022 yılını hızlı bir şekilde kapatmaya hazırlanırken, tasarım dünyası şimdiden 2023’ün getireceği yeni ve heyecan verici trendlere hazırlanıyor. Filli Boya, Juton Boya, Dyo Boya, Benjamin Moore Boya, Behr Boya ve diğer boya markaları 2023 için yılın imza renklerini açıkladılar ve Pantone’un Aralık ayı başlarında seçimlerini açıklaması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezonun iç cephe ve dış cephe boya renklerine baktığımızda sakinleştirici yeşil tonlarının ön planda olduğunu görmekteyiz. Gözlerimizi 2023 yılına çevirdiğimizde ise daha sıcak ve canlandırıcı renklerin, bize göz kırptığını görmekteyiz.

2023’te görmeyi bekleyebileceğimiz renk trendlerine daha iyi bir bakış için yedi tasarım uzmanıyla konuştuk ve yeni yılda hangi renklerin öne çıkacağına dair görüşlerini aldık. Genel olarak fikir birliği, çok sayıda toprak tonları, sıcak nötrler, pembe tonlar ve zengin, koyu vurgular ve renk patlamaları ile daha fazla deney görmeyi bekleyebileceğimizdir.

Bugünlerde evlerinizin iç cephe renginde değişikliğe gitmeyi düşünüyor ve renk konusunda karar veremiyor musunuz ? O zaman gelin hem size ilham verecek hem de yeni sezonun renk trendlerin neler olduğuna bir göz atalım.

DYO – Doğal Dingin Renkler

En çok tercih edilen boya markalardan biri olan Dyo, yeni sezon için doğal ve dingin renkleri, renk kartelasına eklemiş. Sezonun favori renkleri arasında ise tüm renkleri ile muhteşem bir ahenk yakalan gri tonu tercih ediyor.

Sherwin Williams Boya Renk – Redend

Dünyaca ünlü boya markalarından biri olan Sherwin- Willams 2023 yılının rengi olarak Redend seçti. Bu rengi tercih etmesini de şu şekilde açıklıyor. “Duygulu bir allık-bej” olarak tanımlanan Sherwin-Williams, Redend Point’in tüketicilerin sevdiği toprak tonlarını temel alan besleyici bir renk olduğunu belirtiyor. 

Raspberry Blush 2008-30

Benjamin Moore boya markasına göre 2023’ün renkleri arasında Raspberry Blush 2008-30 favori renk olarak gösteriyor. Hayat dolu doygun bir kırmızı-turuncu için seçimin, yepyeni bir yılın getirdiği pozitifliği ve potansiyeli kucaklamak için mükemmel bir renk.

Behr – Blank Canvas

Yaşam alanınızı boş bir tuval olarak düşünün. Beyaz, sakin ve pozitif bir alan. Bu alanı enerjisini artırmak , daha sıcak bir atmosfer oluşturmak için Behr boya markasının tercih ettiği Blank Canvas rengi tonu düşünebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?