Ambalaj Kağıdından Hediye Çantası Yapıyoruz

Çok az bir malzeme ile ambalaj kağıdından hediye çantası yapmaya hazır mısınız ? ” Hazırız ” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman hiç vakit kaybetmeden işe koyulalım. ?

Ambalaj Kağıdından Hediye Çantası Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler ;

✍ Ambalaj kağıdı

✍ Çift taraflı bant ( dilerseniz şeffaf bantta tercih edebilirsiniz.)

✍ Şerit

✍ Hediye etiketi

✍ Delik delme

✍ Makas

Adım Adım Ambalaj Kağıdından Hediye Çantası Yapımı

? Geniş bir masanın üzerine ambalaj kağıdını seriyoruz.

? Ne kadar bir ambalaj kağıdını ihtiyacımızın olduğunu görmek için hediyeyi kağıdın üzerine bırakıyoruz. Hediyenin boyutuna göre kağıdı kesiyoruz. Sonra hediyeyi bir kenara bırakıyoruz.

? Şimdi ambalaj kağıdının arka kısmı masaya gelecek şekilde kağıdı masaya yerleştiriyoruz. Kağıdın sağ ve sol tarafı merkeze getiriyoruz. Bu şekilde yeterli örtüşmeyi elde etmiş oluruz.

? Düzgün bir kat elde etmek için aşağı doğru bastırıyoruz. Şeffaf bant yardımıyla birleştirdiğimiz noktaları baştan aşağı dikkatli bir şekilde bantlıyoruz.

? Sırada çantanın alt kısmını katlamaya geldi. Alt kısmı yapmak için katlanmış ambalajı kağıdının altını yukarı kaldırıyoruz.

? Çantanın alt kısmı hediyeyi alacak şekilde alacak kadar geniş olacak şekilde yeterince yukarı kaldırdığınızdan emin olun.

? Biraz önce katlamış olduğumuz ambalaj kağıdının alt kısmını alıp, ağzı açık gibi görünecek şekilde açın, ardından devam edin ve köşelerini düzleştirerek katlayın. Sonunda elde etmeniz gereken şey üçgen şeklinde bir alt.

? Üst ve alt üçgenlerin uçlarını tutun ve üst üste gelecek şekilde merkeze doğru katlayın. Düzgün, keskin kıvrımlar için aşağı bastırın, ardından tüm dikişleri bantla sabitleyin.

? Hediye çantanız şimdi kullanıma hazır! Açın ve dik tutun ve daha fazla sağlamlık için iç kıvrımlardan herhangi birinin ekstra bir bant parçasına ihtiyacı olup olmadığını kontrol edin. Ardından, hediyenizi içine yerleştirin.

? Bitirmek için çantanın üstünü aşağı katlayın. Bir veya iki kez katlayabilirsiniz, ancak en az bir ila iki inç genişliğinde bir kat aldığınızdan emin olun. Bir delgeç alın ve katlanmış üst kısımda yaklaşık bir inç kadar aralıklı iki delik açın, ardından şeridinizi veya sicimi alın ve içinden geçirin. Bir yaya bağlayın ve gerekirse bir hediye etiketi ekleyin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?