MasterChef Jüri Üyesi Somer Sivrioğlu Kimdir ?

Somer Sivrioglu Kimdir ?

Tv 8 ekranlarında ikinci sezonu yaşanan Master Chef yarışmasının jüri üyelerinden biri olan Şef Somer Sivrioğlu ‘nun hayatı bugünlerde sevenleri tarafından oldukça merak ediliyor.

Sevgili Somer Sivrioğlu ‘nun hayatını öğrenmek isteyen sevenleri için bu konumuzda Somer Şef‘in hayatından kısa kısa kesitler paylaşalım, istedik.

MasterChef Somer Sivrioğlu Kimdir ?

25 Mayıs 1971 yılında İstanbul’ da gözlerini açtı. İkizler burcu olan Somer şef, sıkı bir Fenerbahçelidir.

Somer Şefin verdiği röportajlardan yola çıktığımızda şefin aslen Eskişehirli olduğu bilgisine ulaşmaktayız. Zamanında dedesinin Eskişehir’de hamamları ve otelleri bulunmaktaymış. Burada bulunan hamam ve oteller satılarak , İstanbul’a gelinerek şuan için sahip oldukları apartman alınmış.

somer sivrioglu restaurant

Eğitim durumuna baktığımızda ise şöyle bir tablo ile karşılaşmaktayız. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olan şef, daha sonra master eğitimine devam etmiştir. Yıl 1995 ‘i gösterdiğinde ise yüksek lisansını yapmak için Avustralya ‘ ya gitmiştir.

Mesleki kariyerinde ise şu basamaklar yer almakta. Bir zamanlar bir radyo da ” Lezzet Yolculuğu ” adlı bir program sunmuştur.

Geçmişten günümüze en iyi et, en iyi restaurant ve en iyi lezzet ödülü gibi birçok dalda ödülleri bulunmaktadır.

sydney en iyi restaurant efendy

Avustralya’nın Sydney şehrinde bulunan ”Efendy ” adlı restaurantı buranın en iyi restaurantları arasında yer almakta.

Zamanında anneannesinden ; az malzeme ile en iyi yemeği yapmayı, ürüne ve toprağa saygıyı, annesinden ; restaurant işletmeciliğini ve insan ilişkilerini, babasından ; çalışma ahlakını , Musa (Dağdeviren ) Ustadan ise Anadolu mutfak kültürünü ve araştırmanın önemini öğrendiğini belirtiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?