Pantone 2019 Yılının Rengini Açıkladı

Pantone 2019 Yılının Rengini '' Living Coral '' olarak açıkladı.

Renk kartelası konusunda bir dünya markası olan Pantone, her yıl Aralık ayında olduğu gibi önümüzdeki yılın rengini belirlemeye devam ediyor. 2018 yılı için Ultra Violet rengi tercih eden Patone, 2019 yılı için ” Living Coral ” ( Canlı Mercan ) rengini tercih etti.

Pantone 2019 Yılının Rengi Olarak Living Coral Seçti

pantone yılın rengi 2019

20 yıldır Pantone Renk Endüstrisi her Aralık ayında, bir sonraki yıl rengini belirliyor. Seçtiği renk doğrultusunda, moda, dekorasyon ve tasarımcılarda yeni sezonun renk ve tonlarını bu doğrultuda belirtiyorlar. Pantone, 2019 yılı için 16 -1546 kodlu enerji veren ve canladıran renk olan Living Coral seçtiğini açıkladı. Pantone Renk Enstitüsü Başkanı Leatrice Eiseman Mercan rengini seçmelerini nedenlerini şu şekilde açıkladı. Mercan rengi, doğada enerjik bir renk çıkartmaktadır. Göz alıcı ve görkemli olan bu renk deniz altında bile zor ulaşıldığını belirti.

pantone kataloğu 2019

Sosyal yaşantımıza canlılık katacak olan bu renk, yavaş yavaş sosyal medya renklerine yansıtılmaya başladı. Aralık ayının sonuna kadar mercan rengi ve tonlarına gözlerimiz alışmaya başlayacak ve yeni yılla birlikte bu rengi kıyafetlerimizde , yaşam alanlarımızın farklı noktalarında yansıdığını göreceğiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?