Yüz Şekillerine Göre 4 Şal Bağlama Modelleri

Tesettür modasında en sık sorulan soruların başında, şal bağlama modelleri gelmekte. Yüz şekline ve değişen trendler ile birlikte şal bağlama teknikleri de değişmektedir.

Eşarp ve şal bağlama teknikleri arasında en çok spor bağlama ve klasik bağlama stilleri yer almakta. Birde bunların dışında yüz şekline göre şal bağlama modelleri bulunmakta. Biz bugün sevgili tesettürlü hanımlarımız için yüz şekline göre şal nasıl bağlanır, ona değineceğiz.

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Stilleri

  1. Kalp yüz şekline göre
  2. Oval yüz şekline göre
  3. Uzun yüz şekline göre
  4. Yuvarlak yüz şekline göre

şal bağlama tekniklerinden bahsedeceğiz. Sizi daha fazla merakta bırakmamak adına hemen şal bağlama tekniklerin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

yüz şekline göre şal bağlama

1. Kalp Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Yüzünüz kalp şekilde ise şalınızı şu stilde bağlamanızı öneririz. Şalınızdan boneniz görünmeyecek şekilde üçgen kıvırıp bağlayarak uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

2. Oval Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Oval yüz şekline sahip olanlar, yüzlerini biraz daha uzun göstermek için şu bağlama tekniğini kullanabilirsiniz. Şalınızdan boneniz görünmemek şartıyla şalınızı yanlardan kıvırın. Sonra sıkı olacak şekilde bağlayın. Bu bağlama tekniği ile yüzünüz uzun görünecektir.

3. Uzun Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Uzun yüz hatlarına sahip olan yüzünüzü bir tık oval göstermek için şalınızı şu stilde bağlamanızı öneririz. Öncelikle şalınızı yanlardan kıvırın. Şalınızı sıkı olmayacak şekilde bağlayın. Bu bağlama stili ile yüzünüzün oval görünecektir.

4. Yuvarlak Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

” Peki, yüzü yuvarlak olanlar şalını nasıl bağlamalı ? ” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hemen bu soruya da cevap verelim. Yüzünüzü biraz uzun göstermek istiyorsanız, şu tekniği uygulayabilirsiniz. Şalınızdan boneniz görünmeyecek şekilde elmacık kemiklerinizin hizasından hafif bir şekilde kıvırarak daha düz inecek bir şekilde bağlayın. Bu şal bağlama tekniği sayesinde daha ince yüz hat görünümünü elde etmiş olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?