Yasak Elma Dizisinin Alihan’ı ” Onur Tuna ” Kimdir ?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte kış sezonu dizileri de tek tek seyircileri ile buluşmaya başlıyor. Geçen sezona damgasını vuran Fox tv ‘de yayınlanan Yasak Elma dizisi de büyük bir heyecanla kaldı yerden devam ediyor.

Birbirinden değerli oyuncuların bir araya geldiği bu dizi de öyle biri var ki, ışıl ışıl gözleriyle genç kızları kendisine hayran bırakıyor. Evet sizlerin de tahmin ettiği üzere yakışıklı ve karizmatik oyuncu Alihan‘dan bahsediyoruz.

 Onur Tuna Kimdir ? 

yasak elma alihan kimdir

İstanbul’un en yakışıklı ve en gözdesi olan, girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, iş hayatında hataya yer vermeyen, sert görünümü altında küçük bir tebessümü ile etrafını aydınlatan Yasak Elma dizisinde Alihan Taşdemir, rolüne hayat veren Onur Tuna‘yı biraz olsun yakından tanımaya hazır mısınız ?

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncu olan Onur Tuna 16 Temmuz 1985 doğumlu. Doğum yeri Çanakkale. Onur Tuna’nın babası matematik öğretmeni , annesi ise tapu dairesinden emeklidir. Yakışıklı oyuncu üniversite eğitimini 9 Eylül Üniversitesinde İktisat Fakültesinde lisans eğitimi tamamlamış. Eğitim hayatına baktığımızda Ege Üniversitesinde konservatuar bölümünde Sanat Müziği Eğitimi aldığını görüyoruz.

Karizmatik oyuncu ortaokul yıllarında lisanslı olarak basketbol ve voleybol oynadığını da belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra İzmir Üniversitesinde okurken 4 yıl profesyonel olarak mankenlik yaptığını da belirtmeden geçmeyelim.

Sporun yanı sıra orta okul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında rol alan başarılı oyuncu , daha sonraki yıllarında da İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

 Onur Tuna Rol Aldığı Diziler  

onur tuna hayatı

Hayat Devam Ediyor dizisinde Siraç Bakırcı rolü ile kamera önünde görmeye başladığımız Onur Tuna, daha sonra Filinta, Cesur Yürek ve şimdilerde Yasak Elma dizisi ile başrollerde sevenleri ile buluşuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?