Zalim İstanbul Cenk Karaçay ” Mehmet Ozan Dolunay ” Kimdir ?

Ozan Dolunay Kimdir ?

Geçtiğimiz günlerde Kanal D aracılığıyla yönetmenliğini Cevdet Mercan, yapımlığını Avşar Film‘in üstlendiği, oyuncu kadrosunda Mine TugayFikret Kuşkan Deniz Uğur ve Ozan Dolunay gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Zalim İstanbul dizi, bekleyenleri ile buluştu.

Zalim İstanbul Dizisinin Konusu

Dizinin konusuna kısaca değinecek olursak ; Antakya‘dan İstanbul‘a uzanan bir var olma mücadelesini anlatıyor. Antakya ‘da 3 çocuğu ve kayınvalidesi ile yaşayan Seher ( Deniz Uğur ) ,lojistik sektörünün devleri arasında yer alan ve aynı zamanda hemşehrisi olan Agah Karaçay ( Fikret Kuşkan ) yollarının kesişmesi her iki tarafından bir sınavı olacaktır.

zalim istanbul dizisi oyuncuları ve konusu

Cenk Karaçay ( Ozan Dolunay )

Agah Beyin oğlunu canlandıran Ozan Dolunay ise, bu dizide sevenlerin karşısında şöyle bir rolle çıkıyor. Agah Bey ve Şeniz Hanımın ( Mine Tugay ) yakışıklı oğlu olan Cenk Karaçay umursamaz tavırları, dikkatleri üzerine çekme yolları, özellikle babasını çileden çıkarmak için yaptığı türlü türlü davranışlar. Tabi, bu buzdağının görülen yüzü. Bir de buzdağının diğer yüzü var. Her ne kadar umursamaz hovarda bir tipte olsa, yüreğini bin parçaya bölen omuzlarına bir karabasan yük gibi binen büyük bir sır yatmaktadır.

mehmet ozan dolunay yaşı

Ozan Dolunay Kimdir ?

Şimdi gelelim, asıl konumuza. Genç kızların beğenerek takip ettiği yakışıklı oyuncu Ozan Dolunay’ı biraz daha yakından tanımaya hazır mısınız ?

ozan dolunay nereli

Asıl adı Mehmet Ozan Dolunay olan sempatik yakışıklı 17 Ocak 1991 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına bir göz attığımızda ortaöğretimini tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi Makine Mühendislik Bölümünü okuduğunu görmekteyiz. Bir taraftan üniversite eğitimi devam ederken, bir taraftan da kendisine oyunculuk kapısını açacak olan Craft Oyunculuk Atölyesi’nde Çağ Çalışkur, İpek Bilgin ve Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.

Craft Tiyatro sahnelenmekte olan Killology oyunu ile ilk kez sahneye adım atan başarılı oyuncu, Üstün Akmen ödülleri ile Afife Jale Ödüllerinde ” En İyi Genç Yetenek ” dalında aday gösterildi ve Üstün Akmen En İyi Genç Yetenek Ödülünü aldı.

Ozan Dolunay Dizileri

zalim istanbul cenk karaçay ozan dolunay

Tatlı Küçük Yalancılar

Oyunbozan

Yüksek Sosyete

Lise Devriyesi

Darısı Başımıza 

Zalim İstanbul

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?