En İyi Yazlık Dekorasyonu Konsept Fikirleri

Yaz Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaz konseptini yaşadığınız alanlara yansıtmaya hazır mısınız ? Birazdan size sunacağımız yaz dekorasyon fikirlerimizden feyz alarak, sizlerde yaşam alanlarınızda yazın sıcaklığını yaşatabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

Yaz mevsimi demek, havuzun tadını doyasıya çıkarmak demek, bazı akşamlar aile bireyleri ve dostlar ile bir araya gelip, mangal keyfi yapmak demektir. Bahçede bulunan hamağa uzanıp , veya terastaki salıncakta oturup, gün batımını seyredip, günün yorgunluğunu üstümüzden atmak demektir.

Yaz Dekorasyonu

Konfor Önemli

Hangi mevsim olursa olsun, yaşadığımız alanının dizaynında görsel estetiğin yanı sıra konfor ve rahatlık ön plandadır. Yaz mevsiminde de bu konfor ve rahatlığı doyasıya yaşamak adına evin dizaynı yaparken pamuklu dokulardan oluşan bulduğu mekana serinlik katacak olan parçalar seçilmeli.

Pastel Renkler

yaz dekorasyonu renk önerileri

Yaşadığımız alanın iç ve dış mekanında yaz esintileri oluşturmak için pastel renkler arasında seçim yaparak işe başlayabiliriz. Pastel renkleri yaşam alanlarınıza , seçtiğiniz dekoratif unsurlarla yansıtabilirsiniz. Dış mekanda kullanacağınız oturma grubunu seçerken, dekoratif kırlentler kullanırken, deniz ve güneşi yansıtan renk seçerek, mekana doğal bir sıcaklık katabilirsiniz. İç mekanlarımızda ise bu rengi kapı ve duvarlarımıza yansıtabiliriz.

Yazlık Ev Tekstil Ürünleri

Kışın kasvetli havasından sıyrılıp, yazın cıvıltısını evimize yansıtmak için ev tekstil ürünlerinde değişikliğe gidebilirsiniz. Mesela yatak odanızda doğadan ilham alınarak tasarlanmış 3d nevresim takımlarını kullanabilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız rengarenk ve cıvıl cıvıl renklerden oluşan kırlentleri oturma gruplarınızın üzerine bırakıp, odaya ekstradan hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Doğal Dokular

teras dekorasyon fikirleri

Doğal ahşap dokular bu yazın favorileri arasında. Doğal dokuları özellikle yemek odalarını oluşturan tüm ünitelerinde görmekteyiz. Bunun yanı sıra küçük dokunuşlar ile bu hissiyatı yaşadığınız alanların farklı noktalarına yansıtmak için hasır ve pamuklu dokulardan oluşan dekoratif sepetler ile yansıtabilirsiniz.

Yaz Kokuları

yaz için koku önerileri

Misafirlerinizi , lavanta, mine çiçeği ve daha değişik yaz kokuları ile karşılayarak onlar için küçük bir jest yapabilirsiniz. Evinizin her an mis gibi kokmasını istiyorsanız yaz kokulu mumlar ve oda kokularını düşünebilirsiniz.

Yaz İçin Teras Dekorasyonu

teras dekorasyon örnekleri

Şimdide evin dış mekanlarına dokunuşlar yapalım. Teras bölümünden başlayabiliriz. Eğer teras da yeteri miktarda bir alan var ise burayı mevsimine uygun çiçek ve bitkilerden oluşan küçük bir botanik haline getirebilirsiniz. Bohem tarzını yansıtmak isterseniz, makrome ipinden yapılmış bir salıncak düşünebilirsiniz. Bu uygulamayı terasınıza yapabileceğiniz gibi, balkonunuza da uygulayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?