Evde Nişan Partisi Yapacaklar İçin Öneriler

Nişanlanıyoruz , Evde Nişan Partimiz, Nişan Organizasyonu

Yakında nişanlanacak olan sevgili çiftlerimizi şöyle bir adım öne alabilir miyiz ? Eğer unutulmaz, farklı bir nişan merasimi yapmak istiyorsanız ve aynı zamanda mekan olarak evinizi düşünüyorsanız, bu konuda sizlere ilham verecek olan evde nişan için fikirlerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Nişandan Önce Yapılması Gerekenler

Öncelikle işe ev temizliğinden başlıyoruz.

Nişana davet etmek istediklerimizin bir listesini hazırlıyoruz. Bu konuda sizlere küçük bir önerimiz olacak. Nişanı evde yapacağınızdan dolayı fazla kimseyi çağırmamanızı tavsiye ederiz.

Davet listesine göre bir oturma planı hazırlayın ve buna göre masa ve sandalyelerinizi ayarlayın.

Eğer mekan büyük ise, ya ortaya bir dekoratif sehpa yada mekanın bir köşesinde ikramlık bir masa dizayn edin. Bu masayı tüller, çiçekler ve mumlarla süsleyebilir. İkramlıkları yerleştirebilirsiniz.

Organizasyonun düzenli bir şekilde işlemesi için önceden nişan boyu kim ya da kimlerin fotoğraf çekeceğini, kamera varsa kimin kullanacağı belirlenmeli.

Kapıda konukları kimin karşılayacağı, nişan boyu davetlilerle kimlerin ilgileneceği de önceden tespit edilmesinde fayda var.

Nişan Masası Dizaynı

nişan masası süsleme fikirleri

Sizlerin de bildiği gibi nişanın odak noktası nişan masasıdır. Bu nedenle hazırlayacağınız masa hem çok şık olmalı, hem de konsepte hitap etmeli.

Öncelikle nişan masasının çevresinde bol bol hatıra fotoğrafı çekileceğinden dolayı arka fonun iyi olması gerekir. Burada iş masasın arkasındaki duvara düşüyor. Bu duvarı fazla aşırıya kaçmadan konsepte uygun süslemelisiniz.

Masanın üzerini kokulu mumlar ve taşlar ile süsleyebilirsiniz.

Hem göz estetiğine hem de damak tadına hitap edecek güzel bir nişan pastası, masada yer almalı.

Tatlı atıştırmalıklar adına nişan kurabiyeleri, kanepeler, drajeler , rengarenk bademli şekerler, çikolatalar masadaki yerini alabilir.

Kendin Yap Nişan Partisi

Nişan konseptinizde biraz farklılık oluşturmak istiyorsanız, bu konuda sizlere ilham vermesi açısından aşağıdaki kendin yap fikirlerine göz atabilirsiniz.

Kayık İçinde Mumlar

evde nişan süslemeleri diy

? Kalın karton

? Küçük mumlar

Hazırlanışı : İster renkli ister sadece beyaz karton tercih ederek, kartondan kayık yapabilirsiniz. Yaptığınız bu karton kayıkların içinde küçük mumları yerleştirebilirsiniz.

İsim Kartları

nişan süsleri yapımı

Küçük mandallar

Keçeden yapılmış küçük kalpler

Küçük not kağıtları

Hazırlanışı : Öncelikle küçük kağıtların her birinin üzerine davetlilerin ismini yazıyoruz. Keçeden hazırlanmış olan küçük kalpleri özenli bir şekilde mandallara yapıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz isim kartlarını mandal yardımıyla peçeteler tutuşturuyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?