En Uzun Gece İçin Film Önerisi Arayanlar

Bugün takvimler 21 Aralık 2018 Cuma’yı gösteriyor. Bildiğiniz gibi 21 Aralık yılın en uzun gecelerinden biri. Bu uzun geceyi ister tek başına, ister arkadaşlarınızla birlikte veya sevdiğinizle birlikte keyif dolu dakikalar geçirmeniz adına birbirinden sürükleyici 3 film önerimiz olacak. 

Before Sunrise ( Gün Doğmadan )

film önerileri yabancı romantik before sunrise

Yönetmenliğini Richard Linklater’ın yaptığı başrollerini Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert paylaştığı romantik filmler arasında yer alan Before Sunrise konusu kısaca şöyle . Amerikalı Jesse ile Fransız Celine trenle Avrupa yolculuğu yaptıkları sırada tanışırlar. Yeni tanışan çiftler Viyana ‘da inmeye karar verip, bir geceyi bu şehirde geçirirler. Film yayınlandığı günden bu yana en sevilen aşk filmleri arasında yer almaktadır.

Kosmos

film önerileri türk kosmos

Dram, fantastik tür filmlerden hoşlananlar için önerimiz Kosmos. Yönetmenliğini Reha Erdem’in üstlendiği, başrollerini Türkü Turan, Sermet Yeşil ve Serkan Keskin’in paylaştığı filmin konusu şöyle. Kars’ta Ermenistan ile olan sınırın açılması tartışılmaktadır. Bu sınırın açılmasıyla kentte ekonomik yönden canlılık kazandırılması beklenmektedir. Sınırların ve yabancıların konuşulduğu böyle bir dönemde şehre gelen Batta ise kimileri için bir derviş, kimileri için ise meczuptur.

Zamanında Aşk

film önerileri yabancı zamanda aşk

Romantik üzerine önerebileceğimiz diğer bir film ise yönetmenliğini Richard Curtis üstlendiği, başrollerini Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy paylaştığı Zamanında Aşk‘ın konusu ise kısaca şu şekilde. 21 yaşına girdiği zaman Tim Lake , ailesindeki tüm erkeklerin zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip olduğunu öğrenir. Bunu öğrenen Tim, bu yeteneği kullanmak üzere geçmişine yolculuk yapıp, geçmişteki utanç verici olayları değiştirmeye karar verir. Bir süre sonra Mary’e aşk olur ve bu kezde kusursuz bir ilişki için zamanda yolculuk yapar.

İyi Seyirler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?