First Youtuber Kuaförü Kadir Alkan Kimdir ?

Kadir Alkan Saç Sanatçısı Kurucusu

Saç Sakal Erkeğin Makyajıdır. Kadir Alkan

Dede mesleği olan kuaförlüğü devam ettiren Kadir Alkan , kendi özgü geliştirmiş olduğu teknolojik çözümler sayesinde büyük bir başarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

İlk Youtuber Kuaförü olan ve aynı zamanda, Saç Sanatçısı Kurucu, Anatomik Saç Kesimi ve Dünya Kurucusu İkinci Kuaför olan Kadir Alkan’ ı biraz daha yakından tanıyalım, istedik.

Kadir Alkan Kimdir ?

dünya ikincisi kuaför kadir alkan

İstanbul doğumlu olan Kadir Alkan, 1982 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. İlk mesleki hayatına 12 yaşında dedesi ile başlayıp, babası ile kuaförlük serüveni devam ettirmiş. Bir taraftan kuaförlük serüveni devam ederken, bir taraftan da eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdürmüştür.

Başarılı kuaförün eğitim hayatına baktığımızda , Kocaeli Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesinde İşletmecilik okuduğunu görmekteyiz. Almış olduğu eğitimler sayesinde dede mesleği olan kuaförlükle büyük bir ustalıkla birleştirmiştir.

Adım attığı bu yolda Schwarzkopf akademi de kesim , renklendirme ve ürün eğitimlerini de aldıktan sonra uluslararası eğitim kurumlarından olan Tony & Guy , Vidal Sassoon ve Pivot Point gibi markaların Türkiye eğitmenlerinden eğitim alarak kariyerine devam etmiştir.

2015 yılında Cmc Cat Mondialle üyesi olarak show organizasyonlarda bulunmuş. Türkiye Kuaför Milli Takımın üyesi olup , 26 Eylül 2015 tarihinde İtalya ‘da 62 ülkenin katılmış olduğu Dünya yarışmasında Dünya 2. olmuştur.

Almış olduğu eğitimler ışığında kendisi de seminer ve eğitim vermeye başlamıştır.

kadir alkan ekibi

Yaşam trend ekibi olarak Kadir Alkan ve ekibine başarılarının devamını dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?