Doğal Botoks Etkisi Yaratacak ” Botoks Maskesi ”

Sür Anında Kırışıklık Azalsın

Bugün günlerden bakım günü . Sevgili hanımlar rutin ev işlerinize kısa bir ara verip, kendinize birazcık zaman ayırmaya hazır mısınız ? Bu zaman dilimi içerisinde bize ayırıp, sevgili Eczacı Selen Esener ‘in bizler için hazırlamış olduğu cilt bakımımıza katkıda bulunacak, anında kırışıklıklarımızı azaltmaya yardımcı olacak doğal botoks etkisi yaratacak olan maskeyi hazırlayıp, uygulamaya ne dersiniz ?

Bu konuda hem fikir olduğumuzu düşünüp, hemen vakit kaybetmeden sevgili Seli’nin tarifini sizler ile paylaşıyoruz.

Eczacı Gözüyle Doğal Botoks Maskesi

Gerekli Malzemeler ;

botox maskesi evde

? 1 / 2 muz

? 1/ 2 patates

? 1 çay kaşığı zeytinyağı

? 1 tatlı kaşığı beyaz un

Peeling İçin ;

evde peeling etkili maske

? 1/ 2 muz kabuğu

? Bir miktar beyaz un

Hazırlanışı ;

? Öncelikle botoks maskesinin yapımı için patates nişastasına ihtiyacımı olacak. Bunun içinde yarım patatesi rendeliyoruz.

? Bir kasenin üzerine süzgeç yerleştiriyoruz. Rendelemiş olduğumuz patatesi elimizde iyice süzgece sıkıp, suyunu kasede biriktiriyoruz.

? Patates suyu kasenin içerisinde biraz beklerken biz peelingimizi yapmaya başlayalım.

? Yarım muz kabuklarının içine bir miktar un serpiştiriyoruz. Elimize unu iyice muz kabuğunun içine yayıyoruz.

? Hazırlamış olduğumuz unlu muz kabuklarını 1 dakika boyunca yüzümüze sürerek peeling yapıyoruz. Ardından yüzümüzü yıkıyoruz.

? Şimdi maskeyi hazırlamaya başlayabiliriz. Yarım muzu blenderdan geçiriyoruz.

? Püre haline getirdiğimiz muzu bir kasenin içerisine alıp, üzerine 1 çay kaşığı kadar patates nişastasını ( kasede beklettiğimiz patatesin suyunu döküp, beyaz kısmını kullanıyoruz ) , 1 çay kaşığı kadar zeytinyağını ve 1 tatlı kaşığı kadar da beyaz un ekleyip, bir güzel karıştırıyoruz.

? Hazırlamış olduğumuz maskeyi yüzümüze sürüp , 20 dakika bekliyoruz. Ardından su yardımı ile maskeyi cildimizden temizliyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?