Kusursuz Bir Kış Banyosu İçin Bu 6 Tavsiyeyi Dikkate Alın !

Kış Banyosu İçin Öneriler

Kış banyosunu daha sıcak, daha keyifli aynı zamanda daha sağlıklı bir hale getirmeye ne dersiniz ? Bırakın soğuk hava evin dışında kalsın. Siz hemen güzel bir banyo yaparak, kendinize gelip, günün tadını kaldığınız yerden çıkarmaya devam edin.

” Bu soğukta nasıl banyo keyfi yapabilirim ki ” diyenler için oldukça basit 4 tane tavsiyede bulunmak istiyoruz. İşte kış banyonuza keyif katacak öneriler.

Soğuk Havalara Karşı Kış Banyosu İçin Öneriler

Nasıl ki mevsimlere göre bakım rutinlerimizde değişiklikler yapıyoruz, mevsimine göre banyo rutinimizde de birtakım değişikler yapmalıyız. Bir taraftan soğukluk iliklerimize kadar işlemişken, bir taraftan da günün stresi ve yorgunluğu üzerimizdeyken kendimize gelmek için hemen soluğu banyoda alır. Güzel bir duş hem ruhumuza hem de bedenimize iyi gelir. Peki kusursuz bir kış banyosu için neler yapabiliriz. Gelin, şu önerilere bir göz atalım.

Bakım Maskeleri

Cildinizi biraz şımartmaya ne dersiniz ? ” Nasıl ” mı ? Kış banyosu rutinize cilt bakım ünitesine dönüştürecek olan bakım maskelerinden yararlanarak. Sıcak suyun etkisi ile vücudunuz yumuşamaya başlar. Yumuşayan ciltle birlikte gözenekler iyice açılır. Bu esnada kullanmış olduğunuz bakım maskesi sayesinde vücudunuz maskeyi emmeye başlar. Bu sayede bakım maskesini özümsemeye başlayan cildiniz, dıştan içe doğru bakım yapıp, canlanır ve yenilenir.

Rahatlatıcı Tuzlar

kış banyosu için rahatlatıcı tuzlar

Kış aylarında biraz da soğukların etkisi ile kaslar daha bir gerinmeye ve ağrımaya başlar. Eğer sizde de böyle ağrılar söz konusu ise, kış banyosunu rutinize banyo tuzları ekleyebilirsiniz. Özellikle Epsom Tuzunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Epsom Tuzunun, diğer tuzlardan farklı nedir, diye soracak olursanız, kısaca şu şekilde açıklayalım. Bu tuz bir taraftan kaslarınızı rahatlatırken, bir taraftan da vücuttaki ödemi atmakta. Buharı sayesinde ağrıyan boğaz yatıştırmaya kadar birçok probleme de iyi gelmekte.

Kokulu Mumlar

Vücudunuz iyice gevşeyip, rahatlamaya başlamışken, birazda ruhunuzu rahatlatıp, hatta biraz da ruhunuzu şımartmaya ne dersiniz. Kulağa oldukça hoş geliyor, demi. O zaman kış banyosu kompozisyonunuzu kokulu mumlar ile tamamlayama hazır mısınız ? Tercih edeceğiniz aromatik mumlar sayesinde ruhunuzu ve bedeninizi arınmış olursunuz.

Dudak Bakımı

kış için dudak bakımı önerisi

Soğukluğunda etkisi ile dudaklarımız, kurumaya, çatlamaya ve pul pul olum dökülmeye başlar. Dudaklarımızı bu istenmedik görüntüden kurtarmak için banyo esnasında doğal bir peeling uygulayabiliriz.

Banyo Yağları

Kış banyosunun olmazsa olmazı nedir, diye soracak olsam ne dersiniz. Evet sizin de dediğiniz gibi banyo yağları. Bir taraftan nem dengesini kaybedip, kurumaya başlayan cildimizi bir taraftan yorgun düşen bedenimizi canlandırmak için banyo yağlarından yararlanabiliriz.

Buhar Banyosu

yüz için buhar banyosu önerisi

Bir taraftan kış banyosunun tadını çıkartıp, bir taraftan da vücudunuzdaki ödemi atmaya ne dersiniz ? Süper olur, diye seslerin yükseldiğini duyar gibiyiz. 🙂 O halde hemen şu öneriyi sizler ile paylaşalım. Yüz içinde buhar banyosu olarak da rahatlıkla kullanabileceğiniz, bitkisel karışımı file bir kesenin içine bırakın. File kesenin içine biraz da banyo suyundan ekleyin. Yapacağınız bu buhar banyosu sayesinde bir taraftan rahatlamış olacaksınız, bir taraftan da vücudunuzdaki ödemi atmaya yardımcı olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?